online-security-1024x463

Szereg opcji płatniczych oferowanych przez Przelewy24 nawiązał współpracę z nową na rynku usługą finansową, FerBuy. Od grudnia 2013 roku e-sklepy korzystające z platformy mogą udostępnić swoim klientom opcję „kup teraz, zapłać później”. Z FerBuy współpracuje również PrestaShop.

FerBuy jest częścią Grupy Ferratum, która prowadzi działalność w 20 krajach i obsługuje ponad 1,5 miliona klientów. W Polsce FerBuy funkcjonuje od kwietnia 2013 roku. Jest to alternatywny sposób dokonywania płatności w internecie. Spośród innych rozwiązań wyróżnia go termin, w którym klient dokonuje płatności za zakupiony produkt.

„Dzięki płatności FerBuy klient e-sklepu ma 14 dni na zapłacenie za towar, czyli zawsze może go zobaczyć, przymierzyć, czy wypróbować przed dokonaniem płatności. Może również po 14 dniach zapłacić tylko 30% wartości towaru, a resztę rozłożyć na raty do sześciu miesięcy.” –  wyjaśnia Rafał Pasieka, key account manager FerBuy w Polsce.

W razie problemów z egzekwowaniem należności, w ostateczności wszczynana jest standardowa procedura windykacyjna. „E-sklep otrzymuje zawsze zapłatę od FerBuy, całe ryzyko transakcji bierzemy na siebie. Proces płatności wygląda następująco: klient wybiera FerBuy jako jedną z opcji płatności, po podaniu swoich danych, w ciągu 30 sekund otrzymuje decyzję o możliwości skorzystania z odroczonej płatności. Wszystko dzieje się on-line. Kodem PIN ,otrzymanym od FerBuy przez SMS, potwierdza płatność i e-sklep może wysyłać towar.” – zapewnia Rafał Pasieka.

Kosztem, który ponosi sprzedawca jest indywidualnie ustalana prowizja od udanej transakcji (jeśli klient zwróci towar, e-sklep nie płaci prowizji). „Wśród zalet dla e-sklepów wymienić można: zwiększenie wskaźnika konwersji, sprzedaż bez ryzyka, większe obroty.”  – dodaje.

„Nawiązanie współpracy z kolejnym czołowym graczem na polskim rynku e-commerce jest zgodne z naszym planem rozwoju w Polsce. Popularność rozwiązania daje nam duży zasięg i możliwość przekonania o zaletach systemu wielu kolejnych e-handlowców. Przelewy24 to pierwszy z wielu serwisów umożliwiających płatność w Internecie, z którymi planujemy integrację.” – komentuje współpracę Caj Sjöman, global head FerBuy.

„Integracja naszego rozwiązania z systemem FerBuy poszerza platformę o kolejną, atrakcyjną możliwość płatności. FerBuy to usługa wyróżniająca się na tle innych metod płatniczych. Jesteśmy przekonani, że zainteresuje Partnerów Przelewy24 oraz ich klientów.” – mówi Piotr Kurczewski, prezes zarząduDialCom24.

FerBuy został też niedawno oficjalnym partnerem PrestaShop. Usługa jest darmową wtyczką do oprogramowania PrestaShop – najczęściej używanego rozwiązania open source dla sklepów internetowych na świecie z ponad 150 000 aktywnych e-sklepów w 150 krajach (z czego 8500 e-sklepów w Polsce).