Kolejny bank oferuje możliwość płacenia za pomocą szybkiego e-przelewu – PayU Express. Do Alior Synca, z którym PayU uruchomił ten typ płatności, dołączył właśnie Alior Bank.

PayU Express jest nową funkcjonalnością w koncie PayU. „Aktualnie posiadacze konta w PayU mogą wykonywać płatności jednym kliknięciem kartą płatniczą zapisaną w koncie lub właśnie przelewem PayU Express, o ile posiadają także konto w banku Alior Sync lub Alior Bank. Poza PayU nikt inny w Polsce nie umożliwia wykonania przelewu internetowego jednym kliknięciem.” – informuje Justyna Grzyl, PR manager PayU.

Usługa PayU Express pozwala zrealizować płatność za zakupy internetowe za pomocą tylko jednego kliknięcia. Dokonywanie płatności z wykorzystaniem środków zgromadzonych na rachunku bankowym jest możliwe bez konieczności logowania do systemu bankowości internetowej banku.

Aby dokonać płatności w internecie, wystarczy zalogować się do konta PayU, następnie kliknąć „Płacę”, a transakcja zostanie natychmiast zrealizowana. Tradycyjny e-przelew, który wymaga wielu kliknięć na kilku ekranach, został dla wygody użytkowników maksymalnie uproszczony i skrócony do jednego  kliknięcia. Bank przekazuje PayU informacje pozwalające na realizację płatności oraz na uruchomienie usługi na prośbę klienta.

Obecnie w Polsce najbardziej zaawansowane, a tym samym najwygodniejsze metody płatności są dostępne dla użytkowników kart. Zapisanie numeru karty w bezpiecznej aplikacji czy systemie oferowanym przez nadzorowaną instytucję płatniczą, pozwala dokonać płatności w kilka sekund. Jednak najpopularniejsza metoda płatności wykorzystywana przez polskich internautów to obecnie e-przelew . Korzysta z niej ponad 80 proc. płacących online. Pod tym względem nasz rynek jest wyjątkowy – w większości państw dominują płatności kartowe. Polacy chcą coraz szybciej i wygodniej płacić za zakupy robione w sieci, jednak niekoniecznie przy użyciu kart. Usługa PayU Express ma odpowiadać na to zapotrzebowanie.