Galeria Echo

Agencja badawcza Millward Brown przeprowadziła sondaż w 33 największych galeriach. Celem było sprawdzenie, które centrum handlowe w Polsce ma najbardziej zadowolonych najemców. Galeria Echo okazała się najlepszym centrum handlowym w kraju, a Grzegorz Czekaj, dyrektor Galerii Echo – zwycięzcą rankingu na najlepszego zarządcę obiektu handlowego

W specjalnym kwestionariuszu znalazły się pytania dotyczące zadowolenia m.in. z lokalizacji obiektu, odwiedzalności, doboru najemców, dostępności parkingów, a także wysokości czynszu i innych opłat, utrzymania i konserwacji budynku, zaplecza technicznego, strategii i działań marketingowych. Badano też poziom zadowolenia najemców z osiąganych dochodów.

Najlepiej oceniona przez najemców została Galeria Echo w Kielcach – zrealizowana przez Echo Investment i zarządzana przez Echo Investment Property Management.

– Bardzo się cieszymy z pierwszego miejsca w zestawieniu, w którym obecne są największe i najbardziej znane polskie galerie handlowe. To niezwykle ważna nagroda, przyznana przez najemców, będąca efektem codziennej współpracy na wielu płaszczyznach pomiędzy najemcami a zarządcą obiektu. To również potwierdzenie słuszności naszej strategii zarządzania, która w aktywny sposób buduje wspólny interes przedsiębiorców obecnych w obiekcie i jego właściciela. Miło nam, że najemcy Galerii Echo tak wysoko oceniają zarządcę, a także ofertę i profil tej inwestycji – powiedział Wojciech Knawa, dyrektor zarządzający Echo Investment Property Management.
Potwierdzeniem wysokich ocen Galerii Echo jest nagroda dla Grzegorza Czekaja, dyrektora Galerii Echo, który został zwycięzcą rankingu na najlepszego zarządcę obiektu handlowego. – Na zadowolenie najemcy składa się wiele czynników, które w umiejętny sposób trzeba bardzo często pogodzić. To niezwykle cenna nagroda, która z pewnością ucieszy cały zespół Galerii Echo – dodał Grzegorz Czekaj, zarządzający obiektem od 2002 roku.

Powierzchnia całkowita Galerii Echo wynosi 159 tys. mkw., z czego 70 tys. mkw. przeznaczono na wynajem.
Oprócz blisko 300 sklepów i punktów handlowych klienci mają do dyspozycji także bogatą część rozrywkową – m.in. 12-torową kręgielnię, centrum fitness i wielosalowe kino Helios. Na najmłodszych czeka bawialnia o powierzchni 300 mkw. Wizytówką obiektu jest również wielopoziomowy parking na 2,3 tys. miejsc. Zastosowano w nim system kierowania pojazdów do wolnych stanowisk oraz specjalną funkcję przypominania o miejscu zaparkowania pojazdu.

Projekt rozbudowy Galerii Echo powstał w Pracowni Architektonicznej Detan z Kielc, natomiast projekt elewacji i wnętrz wykonała warszawska pracownia architektoniczna Open Architekci. Detan sp. z o.o. / OPEN Architekci / Zespół Architektów Echo Investment SA.

Wyniki badania Millward Brown zostały upublicznione 5 grudnia br. podczas gali konkursu Eurobuild Awards 2013.