Sklep Media Expert, Terg SA
Sklep Media Expert, Terg SA

Od grudnia 2013 roku we Wrocławiu będą działały cztery elektromarkety sieci Media Expert

Na powierzchni ponad 5 tys. mkw., w czterech elektromarketach, klienci znajdą ponad 100 tys. różnych produktów znanych marek. Media Expert zatrudnia blisko 4 tys. osób, w tym 100 osób z lokalnego rynku.

– Na wrocławskim rynku wkrótce będą funkcjonowały łącznie 4 sklepy Media Expert. Jeden z nich to zupełnie nowy salon zlokalizowany w Centrum Handlowym Marino. Ponownie po remoncie otwieramy także sklep w Galerii Helical. Otwarcie nowych lokalziacji zaplanowaliśmy na 12 grudnia 2013 roku – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Marcin Żakowski, dyrektor ds. nieruchomości Terg SA.

Terg SA na grudzień 2013 roku zaplanował łącznie otwarcie 9 sklepów.

– 4 i 5 grudnia ruszyły nowe sklepy w Ełku i w Nowym Dworze Mazowieckim. W drugim tygodniu grudnia planowane są cztery otwarcia, a w trzecim – kolejne dwa – wyjaśnia  Marcin Żakowski.

Media Expert to dynamicznie rozwijająca się sieć elektromarketów, specjalizująca się w dostarczaniu klientom sprzętu RTV i AGD, multimediów, laptopów, sprzętu fotograficznego, smartfonów. Każdego roku powstaje około 50 nowych elektromarketów pod charakterystycznym logo ze znakiem play. Obecnie w ramach sieci działa 270 placówek, a marka Media Expert obecna jest na rynku od ponad 10 lat.

Media Expert jest obecny przede wszystkim na rynkach miejscowości do 100 tys. mieszkańców.

Sieć Media Expert w roku 2012 przystąpiła do największej w Europie Grupy Zakupowej Rynku Dóbr Elektroniki Konsumenckiej – Euronics International, przyczyniając się do znacznego powiększenia wolumenu sprzedaży grupy, osiągającej w 30 krajach europejskich 16 mld euro sprzedaży w 11 ty. lokalizacjach, docierających  do 600 mln konsumentów.