Swatch Store w Galerii Katowickiej

Sieć salonów Swatch powiększyła się o dwa sklepy własne, które zostały otwarte w Centrum Handlowym Manufaktura w Łodzi i Galerii Katowickiej w Katowicach. Tym samym liczba punktów sprzedaży sieci Swatch w Polsce wynosi teraz 10. W przyszłym roku planowane są kolejne otwarcia, między innymi w Centrum Handlowym Riviera w Gdyni

Otwarcie Swatch Store w Manufakturze odbyło się 30 listopada, natomiast w Galerii Katowickiej – 4 grudnia. Powierzchnia handlowa każdego ze sklepów wynosi 40 mkw.

Wystrój sklepów Swatch stanowią duże visuale na ścianach, nawiązujące do aktualnych kampanii światowych – będą wymieniane kilka razy w roku. W każdym z salonów Swatch klienci znajdą najnowsze kolekcje zegarków na nadchodzący sezon, biżuterię Swatch, a także zegarki dla dzieci marki Flik Flak.

Swatch Store w Manufakturze
Swatch Store w Manufakturze

Za rozwój sieci sklepów jest odpowiedzialna firma The Swatch Group (Polska) Sp. z o.o. Sklepy własne marki Swatch są obecne w Polsce od 2006 roku. Pierwszy Swatch Store został otwarty w Galerii Krakowskiej. Kolejne otwierały się w Silesii (Katowice), Galerii Bałtyckiej (Gdańsk), Złotych Tarasach (Warszawa), Galerii Łódzkiej (Łódź), Bonarce (Kraków), Kaskadzie (Szczecin) i Galerii Mokotów (Warszawa).

Swatch, utworzony przez Nicolasa G. Hayeka w 1982 roku, jest szwajcarskim producentem zegarków i biżuterii oraz jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Pierwszy zegarek Swatch pojawił się na rynku szwajcarskim w 1983 roku.