Wizualizacja centrum handlowego w Bydgoszczy

Grupa LPP podpisała umowy na najem łącznie około 4 tys. mkw. powierzchni handlowej w budowanej przez ECE Projektmanagement Galerii Zielone Arkady w Bydgoszczy. W powstającym właśnie centrum znajdą się wszystkie marki Grupy LPP: Reserved, Mohito, Sinsay, House, Cropp i Home&You

– Wyjątkowość Galerii w Bydgoszczy budujemy na obecności prestiżowych marek modowych. Jednocześnie ich zróżnicowanie, zarówno pod względem asortymentu, jak i dostępności cenowej, decyduje o uniwersalności oferty. Jest ona odpowiedzią na potrzeby wielu różnych grup konsumentów – powiedział Rafał Pruba, dyrektor Działu Wynajmu ECE Projektmanagement Polska.

LPP jest polską firmą zajmującą się projektowaniem i dystrybucją odzieży. Jest właścicielem 5 marek odzieżowych: Reserved, Mohito, Sinsay, House, Cropp oraz konceptu Home&You. Prowadzi sprzedaż w ponad 1,2 tys. sklepach w całej Europie.

Otwarcie kompleksu Zielone Arkady zaplanowano na jesień 2015 roku, ale już teraz powierzchnia wynajmu sięga ponad 20 proc.

Na terenie Galerii znajdować się będzie około 180 sklepów. Wśród najemców, którzy wcześniej podpisali umowy najmu, jest m.in. grupa Inditex z markami: Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius i Oysho.

Od roku 1965 ECE działa jako projektant i deweloper centrów handlowych. Swoje obiekty ECE wynajmuje samodzielnie oraz podejmuje się zarządzania nimi w długiej pespektywie. W 185 galeriach handlowych zarządzanych przez ECE (z tego 38 przez MEC METRO-ECE Centermanagement GmbH & Co. KG) w 16 krajach około 17,5 tys. sklepów mieszczących się na powierzchni 6 mln mkw. osiąga obroty na poziomie 19 mld euro rocznie. Do centrów tych zaliczają się w Polsce m in. Galeria Bałtycka w Gdańsku i Galeria Krakowska w Krakowie, a w Niemczech – Potsdamer Platz Arkaden w Berlinie, Promenaden na Dworcu Głównym w Lipsku, Alstertal-Einkaufszentrum w Hamburgu oraz Schloss-Arkaden w Brunszwiku. Obecnie w fazie projektowania i budowy na terenie Europy znajduje się kolejne 15 galerii handlowych, w tym nowe centrum handlowe w Bydgoszczy i Milaneo w Stuttgarcie. W sierpniu oddano do użytku Skyline Plaza we Frankfurcie nad Menem, w połowie października ubiegłego roku – Marmara Park w Istambule (Turcja) oraz Central w Bratysławie (Słowacja). W ramach swoich działów Office Traffic i Industries firma ECE realizują także obiekty o innym przeznaczeniu, jak choćby niemiecką centralę firmy Philips w Hamburgu, siedzibę firmy ThyssenKrupp w Essen czy hotel Steigenberger na nowym stołecznym lotnisku w Berlinie (BER).

Udziałowcami funduszu ECE Prime European Shopping Centre Fund są czołowi inwestorzy instytucjonalni z całego świata. Fundusz ten zajmuje się głównie nabywaniem działających centrów handlowych mających duży potencjał wzrostu wartości.