Komputronik Megastore

Komputronik SA, według wstępnych danych, w listopadzie 2013 roku wypracował w ujęciu jednostkowym szacunkowy zysk handlowy ze sprzedaży towarów i usług o wartości 11,4 mln zł wobec 10,9 mln zł w listopadzie 2012 roku, co oznacza wzrost o 4,6 proc. We wskazanym okresie nie wystąpiły zdarzenia jednorazowe o istotnym wpływie na wyniki handlowe spółki

Narastająco w okresie 8 miesięcy, od kwietnia do listopada 2013 roku, szacunkowy zysk handlowy wyniósł 79,2 mln zł wobec 63,1 mln zł w tym samym okresie ubiegłego roku, co oznacza wzrost o 25,5 proc.

– Listopad był dla nas kolejnym okresem wzrostu sprzedaży, choć w sprzedaży detalicznej na rynku IT był to miesiąc słabszy od oczekiwań branży – możliwe, że część klientów przełożyła zakupy świąteczne na grudzień, przede wszystkim wśród małych firm rozliczających się w większości z fiskusem w trybie kwartalnym. Porównując miniony miesiąc z tym samym okresem rok wcześniej, musimy też pamiętać, że listopad 2012 roku był pierwszym pełnym miesiącem obowiązywania naszej nowej, wprowadzonej w ubiegłym roku polityki sprzedaży, co oznacza, że baza porównawcza jest wyższa niż w poprzednich miesiącach. Dodatkowo zakończenie kilku istotnych projektów biznesowych planowane jest na grudzień. Podobne projekty, prowadzone w ubiegłym roku, częściej finalizowane były w listopadzie. W efekcie ostatni miesiąc tego roku kalendarzowego zapowiada się w Komputronik bardzo dobrze – powiedział Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik SA.

Komputronik SA dostarcza sprzęt komputerowy, oprogramowanie, akcesoria elektroniczne, a także produkty AGD i RTV. Spółka posiada sieć sprzedaży złożoną z około 220 salonów i sklepu internetowego Komputronik.pl. W kwietniu 2013 roku spółka otworzyła w Warszawie pierwszy w Polsce salon nowoczesnych technologii Komputronik Megastore. Komputronik SA jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2007 roku.