MetaPack, przodujący dostawca narzędzi służących do zarządzania procesem wysyłki dla branż e-commerce i sprzedaży wielokanałowej, 11 grudnia oficjalnie ogłosił przejęcie XLogic, jednego z liderów rynku europejskiego w tej dziedzinie.

Nabycie XLogics umożliwiło MetaPack zintegrowanie swoich usług z sieciami ponad 200 kurierów logistycznych. Połączone firmy są w stanie zaoferować swoim klientom dostęp do około 3000 usług kurierskich z możliwością dostawy do dowolnego miejsca na ziemi. W przyszłym roku firmy dostarczą wspólnie ponad 350 milionów paczek. Platform MetaPack i XLogics używa prawie 20 tysięcy klientów detalicznych, zlokalizowanych w 44 krajach.

Przejęcie XLogics to nie pierwszy krok MetaPack na drodze do wzmocnienia swojej pozycji w Europie. W zeszłym roku firma, posiadająca siedzibę w Londynie, otworzyła lokalne biuro w Hamburgu. Pod koniec listopada spółka uzyskała 20 milionów funtów na rozwój od międzynarodowej firmy inwestycyjnej, Index Ventures.

Prezes i współzałożyciel XLogics, Henning Berndt, komentuje: „W ciągu 10 lat istnienia, XLogics osiągnęło wielki sukces. Stworzyliśmy trwałe i pełne zaufania relacje z naszymi klientami. Partnerstwo z MetaPack ułatwi dalszą ekspansję rozwiązań obydwu firm, co jednocześnie przyniesie korzyści dla wszystkich naszych klientów. Cieszy fakt, że możemy dostarczać klientom najlepsze i oferujące najwięcej możliwości rozwiązanie na rynku”.

Patrick Wall, CEO i założyciel MetaPack powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej decyzji, połączenie MetaPack z XLogics niesie ze sobą wiele nowych możliwości rozwoju w dziedzinie e-commerce. XLogics, tak samo jak MetaPack, ma wieloletnie doświadczenie we współtworzeniu przewagi konkurencyjnej swoich klientów poprzez efektywne zarządzanie procesem wysyłki”.

MetaPack Limited została założona w 1999 roku. Jest dostawcą rozwiązań do zarządzania procesem wysyłki wiodącym przedsiębiorcom handlowym z branży E-Commerce i sprzedaży wielokanałowej. Z usług firmy korzystają m.in. marki takie jak John Lewis, Marks & Spencer’s, czy ASOS.

XLogics Group oferuje nowoczesne rozwiązania IT dla logistyki oraz usługi doradcze międzynarodowym przedsiębiorstwom handlowym, transportowym i tzw. third party logistics. Specjalizując się zarówno w obszarze B2B, jak i B2C, od wielu lat wspiera swoich klientów w budowaniu indywidualnych strategii wejścia na rynki międzynarodowe. Rozwiązania XLogics używane są przez nadawców w ponad 30 krajach na 4 kontynentach.