13 grudnia 2013 roku odbyło się pierwsze notowanie spółki Capital Park SA na rynku głównym GPW. Wartość oferty publicznej wyniosła 136,21 mln zł. Pozyskane środki mają zostać przeznaczone na finansowanie projektów m.in. Royal Wilanów i ArtNorblin

Cena emisyjna akcji serii C wyniosła 6,50 zł. Natomiast kurs PDA był niższy o 2,31 proc. i zanotował poziom 6,35 zł.

– Nasz program zakupowy na najbliższy czas skupia się głównie na rozbudowie portfela obiektów typu high street oraz małych i średnich obiektach handlowych. Oczywiście jeżeli trafią do nas inne ciekawe projekty, w przypadku których będziemy czuli, że możemy wygenerować ponadprzeciętne stopy zwrotu, będziemy się im bardzo mocno przyglądać – powiedział redakcji Retailnet Jan Motz, prezes zarządu Capital Park SA.

Spółka z kwoty 136,21 mln zł, przeznaczy 50 mln na inwestycję w Royal Wilanów oraz 10 mln zł na ArtNorblin. Obydwa projekty zlokalizowane są w Warszawie.

Capital Park SA w ramach oferty publicznej przydzieliła inwestorom łącznie 20.955.314 nowych akcji. Inwestorzy instytucjonalni objęli 19.355.314 akcji, natomiast inwestorzy indywidualni – 1.600.000 akcji. Ponadto w ofercie kierowanej spółka przydzieliła 9.230.252 akcji serii E dotychczasowemu akcjonariuszowi CP Realty II S.à r.l. z siedzibą w Luksemburgu.

Kapitalizacja spółki, przy cenie emisyjnej 6,50 zł, wynosi obecnie 484,6 mln zł, a po rejestracji akcji serii C, E, wyniesie 680,8 mln zł.

Royal Wilanów jest projektem wielofunkcyjnym (łączy funkcje biurowe i handlowe), zlokalizowanym przy wjeździe do Miasteczka Wilanów w Warszawie. Łączna powierzchnia najmu Royal Wilanów wynosi 36,707 mkw. Planowane zakończenie to sierpień 2015 roku. Obecnie projekt ma wynajęte ponad 60 proc. powierzchni handlowej.

ArtNorblin to również projekt wielofunkcyjny, zlokalizowany w ścisłym centrum Warszawy, u zbiegu ulic Żelaznej i Prostej, łączący istniejącą zabytkową przestrzeń historycznej fabryki Norblina z nowoczesną architekturą. Łączna powierzchnia najmu wynosi 64 164 mkw. Projekt znajduje się obecnie w fazie przygotowań i oczekiwania na decyzję o pozwoleniu na budowę. ArtNorblin ma już pierwszych najemców.

Capital Park SA jest inwestorem oraz deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce od ponad dziesięciu lat, zajmującym się realizacją i zarządzaniem projektami nieruchomościowymi oraz specjalizującym się w wyszukiwaniu i wykorzystywaniu okazji rynkowych.

Obecnie portfel nieruchomości Grupa obejmuje 76 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ok. 250 tys. mkw., zlokalizowanych w 39 miastach. Spośród tych projektów 39 nieruchomości handlowych typu high-street zostało wyodrębnionych do nowo utworzonego Real Estate Income Assets FIZ AN, którym Grupa aktywnie zarządza i w którym posiada 15-procentowy udział.