Grupa Allegro jest najbardziej pożądanym pracodawcą na polskim rynku e-commerce. Takie wnioski płyną z raportu „Najbardziej pożądani pracodawcy”, sporządzonego przez Antal International.

Spośród specjalistów i menedżerów, którzy wzięli udział w badaniu, aż 18,5% zadeklarowało, że chciałoby pracować w grupie Allegro. Na drugim miejscu (7,4%)w zestawieniu, sporządzonym dla rynku polskiego, znalazł się hiszpański gigant odzieżowy Inditex, właściciel m.in. marki Zara. Lider światowego e-commerce, Amazon, wśród polskich pracowników sektora zajął dopiero trzecie miejsce (6,2%). Czwartym najbardziej pożądanym pracodawcą w branży jest IKEA (5,6%), piątym zaś grupa LPP (1,9%), właściciel marek odzieżowych Reserved, Cropp, House czy Mohito.

„W czasach dynamicznie zmieniającej się sytuacji rynkowej, wyraźnie widać, że kandydaci wybierają jako idealne miejsca pracy firmy, które mają nie tylko stabilną sytuację rynkową i są liderami w swoich branżach, ale także się rozwijają, wprowadzając nowe produkty na rynek.” – komentuje Joanna Kuzioła, team manager, Antal Sales&Marketing.

Badanie Antal International „Najbardziej pożądani pracodawcy” przeprowadzone było metodą CAWI oraz CATI w terminie 1-30.09.2013. W badaniu udział wzięło 3085 specjalistów i menedżerów z Polski. Badanie było anonimowe.

Antal International jest liderem rekrutacji specjalistów i menedżerów oraz doradztwa HR. Marka obecna jest w 35krajach, w Polsce działa od 1996 roku. Konsultanci są ekspertami w poszczególnych sektorach i dyscyplinach. Antal International świadczy usługę rekrutacji stałej, jak i zatrudnienia kontraktowego oraz oferuje rozwiązania z zakresu oceny i rozwoju pracowników. Biura w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie prowadzą projekty w Polsce i za granicą, dla największych globalnych oraz lokalnych przedsiębiorstw z wszystkich sektorów gospodarki.