Sklep Decathlon

Sieć sklepów Decathlon powiększyła się o dwie nowe lokalizacje. Sklepy zostały otwarte w marcredo Center Szczecin i w Katowicach obok Centrum Handlowego Auchan przy Drogowej Trasie Średnicowej. Obecnie Decathlon posiada 33 placówki handlowe w Polsce, na terenie 12 województw. – Firma na razie nie informuje o planach rozwoju sieci na 2014 rok – powiedziała redakcji Retailnet Agnieszka Parchimowicz z Decathlon sp. z o.o.

W 2013 roku otwarto cztery sklepy Decathlon. W listopadzie powstały dwie placówki Decathlon: w Poznaniu oraz w płockim Centrum Handlowym Graniczna, a w grudniu – w Szczecinie i Katowicach. Pierwsze trzy sklepy dysponują powierzchnią sprzedaży wynoszącą 2 tys. mkw. Natomiast sklep w Katowicach ma 3,2 tys. mkw. powierzchni sprzedaży.

Spółka miała w tym roku uruchomić jeszcze sklep w rozbudowywanej części CH Magnolia we Wrocławiu. Jednak z powodu przedłużających się procedur administracyjnych związanych z galerią, termin został przesunięty na 2014 rok, o czym informowaliśmy pod koniec lipca.

Decathlon to francuska sieć handlowa, która należy do Grupy Oxylane. W Polsce firma działa od 2001 roku i otwiera sklepy o powierzchni od 2 tys. mkw. do 9 tys. mkw. Punkty te oprócz przestrzeni handlowej posiadają tzw. strefę testową, w której klienci mogą wypróbować sprzęt sportowy. Sklepy sieci najczęściej są położone w pobliżu centrów i parków handlowych. Decathlon rozwija się w miastach liczących powyżej 100 tys. mieszkańców.

Decathlon jest producentem i dystrybutorem artykułów sportowych. Sieć posiada 679 sklepów w 18 krajach. Zatrudnia 41 tysięcy pracowników i ma w swojej ofercie 6–10 tysięcy modeli produktów. Od 2003 roku do 2011 roku spółka podwoiła liczbę swoich salonów na świecie. Najwięcej punktów handlowych mieści się na terenie Francji, Hiszpanii i we Włoszech. Ponadto Decathlon posiada sieć sklepów internetowych w krajach, gdzie prowadzi sprzedaż.

Oxylane jest spółką, która kontroluje sieci sprzedaży i marki oferujące sprzęt i odzież sportową. Głównym formatem handlowym Oxylane jest Decathlon.