Budowa Galerii Neptun

Polska sieć elektromarketów Media Expert wynajęła 820 mkw. powierzchni handlowej w powstającej w Starogardzie Gdańskim Galerii Neptun. Otwarcie centrum planowane jest na listopad 2014 roku

Galeria Neptun powstaje na terenach po byłej fabryce obuwia Neptun przy skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Jana Pawła II, w centrum Starogardu Gdańskiego. Całkowita powierzchnia najmu wyniesie ok. 24 tys. mkw., a zasięg inwestycji to około 195 tys. osób. Dewelopera w negocjacjach z Media Expert reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield, która jest wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację obiektu.

– Jesteśmy przekonani, że nasza inwestycja jest idealnie zaprojektowana i doskonale odpowiada całkowitemu zapotrzebowaniu na obiekty handlowe w regionie. Kolejne podpisywane umowy z dużymi i rozpoznawalnymi najemcami są tego potwierdzeniem. Zarówno komercjalizacja, jak i postęp prac budowlanych przebiegają zgodnie z planem. Na dzień dzisiejszy zrealizowane jest 72 proc. robót żelbetowych i w tej chwili jesteśmy na etapie wykonywania sieci kanalizacji oraz sieci wodociągowych – mówi Władysław Gabryniewski, Project Manager ze spółki Galeria Neptun.

– Sieci ze sprzętem RTV i AGD to zawsze ważni najemcy w dużych obiektach handlowych. Cieszymy się więc ze sfinalizowania umowy z firmą Media Expert. To bardzo dobrze rozpoznawalna marka, która jest szczególnie silna na rynkach lokalnych. Oprócz operatora multipleksu i supermarketu oraz dwóch wielkopowierzchniowych najemców modowych, którzy do tej pory podpisali umowy, jest to na tę chwilę największy najemca w Galerii Neptun. Procent wynajęcia, na niemal rok przed otwarciem, wynosi obecnie około 56 proc. (licząc umowy najmu i listy intencyjne), negocjacje najmu kolejnych 25 proc. powierzchni trwają – dodaje Marek Noetzel, partner, Dział Powierzchni Handlowych w Cushman & Wakefield.

Oprócz Media Expert w Galerii Neptun swoje lokale handlowe będą mieć: Intermarché, CCC oraz pięć marek grupy LPP: Reserved, Sinsay, Mohito, House i Cropp. Wśród najemców znajdzie się również drugi wielkopowierzchniowy prestiżowy najemca modowy oraz 6-ekranowy multipleks Cinema City.

Deweloperem obiektu jest Galeria Neptun sp. z o.o. sp. k. Generalnym wykonawcą jest firma Dekpol sp. z o.o.