Convenience Retailer of the Year 2014

Sieci: Carrefour Express, Żabka/Fresh Market, Odido oraz Małpka Express, zostały nominowane do nagrody SCF 2014 Retailers Awards w kategorii Convenience Retailer of the Year 2014. Zwycięzcę poznamy już w lutym 2014 roku podczas Shopping Center Forum Winter Edition

Nominowanych wybrało jury w składzie: Klaudia Woźniak z Colliers International, Magdalena Frątczak z CBRE, Renata Kusznierska z DTZ, Ewa Ściubidło z BOIG, Maciej Celmer z Mallson, Piotr Kaszyński z Cushman & Wakefield i Mariusz Czerwiak z Jones Lang LaSalle.

– Bardzo się cieszę, że koncept franczyzowy Carrefour Express spotkał się z uznaniem nie tylko naszych klientów, ale także ekspertów z branży. Nominacja do nagrody SCF Convenience Retailer of the Year 2014 to doskonały dowód, że oferta franczyzowa Carrefour Polska jest dostosowana do oczekiwań polskiego klienta. Zaledwie w ciągu trzech lat dynamicznego rozwoju razem z naszymi partnerami otworzyliśmy aż 400 sklepów i na pewno na tej liczbie nie poprzestaniemy. Carrefour oferuje swoim franczyzobiorcom współpracę opartą na kompetencji, uczciwości i odpowiedzialności, dzięki czemu wielu partnerów firmy otwiera z nami kolejne sklepy. Dziękuję organizatorom Shopping Center Forum za wyróżnienie konceptu Carrefour Express – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Francois Vincent, dyrektor ds. franczyzy i członek zarządu Carrefour Polska.

Carrefour Polska należy w 100 proc. do Grupy Carrefour. Obecnie pod szyldem Carrefour działa w Polsce ponad 600 placówek: hiper- i supermarkety, sklepy franczyzowe Carrefour Express w dwóch formatach: minimarket i convenience. W portfelu Carrefour znajduje się także 20 centrów handlowych skupionych w dużych i średnich miastach.

W grudniu 2013 roku firma Carrefour Polska otworzyła 400. sklep franczyzowy w Polsce i 100. w Warszawie. Swoje sklepy: hipermarkety, supermarkety i sklepy osiedlowe rozwija w ponad 30 krajach świata. W Polsce Carrefour rozwija sklepy franczyzowe Carrefour Express oraz Carrefour Express convenience. Sieć posiada również ofertę współpracy dla właścicieli sklepów w małych miastach i na terenach wiejskich – jest nią Globi. Obecnie w ramach sieci Carrefour w Polsce działa 400 sklepów franczyzowych.

Żabka Polska sp. z o.o. jest właścicielem sieci sklepów typu convenience, prowadzonych pod marką Żabka. Sieć sklepów Żabka to koncepcja handlu detalicznego, która ma na celu zapewnienie klientom wygody dokonywania zakupów. W ponad 2,8 tys. sklepów Żabka oferowane są markowe produkty oraz szeroki wachlarz usług dodatkowych pod wspólnym logo Zielone Okienko.

Do Żabka Polska sp. z o.o. należy także sieć Freshmarket. Freshmarkety to sklepy convenience w konwencji deli, zlokalizowane w centrach miast oraz w pobliżu osiedli. Sklepy Freshmarket mają wydzielony sektor zwany Fresh Aleją, w której dostępny jest szeroki wybór świeżych produktów oraz wydzielone stoisko Freshcafe, oferujące kupującym między innymi świeżo parzoną kawę oraz przekąski. Obecnie spółka posiada blisko 300 sklepów z logo Freshmarket.

Sieć franczyzowa Odido powstała w 2011 roku z inicjatywy Makro Cash and Carry. Zrzesza pod jednym logo osiedlowe sklepy spożywcze oferujące szeroki wybór artykułów spożywczych i artykułów przemysłowych dedykowanych potrzebom gospodarstw domowych. Hasłem sieci jest „Od domu blisko, do domu wszystko!”. Obecnie w ramach sieci działa ok. 2 tys. sklepów.

Małpka Express to ogólnopolska sieć sklepów formatu convenience rozwijana na zasadach systemu partnerskiego. Małpki Express oferują asortyment spożywczo-monopolowy, składający się z ok. 2,5 ty. indeksów produktowych. Są to m.in.: artykuły spożywcze, słodycze, warzywa i owoce, alkohole i wyroby tytoniowe oraz prasa, chemia i kosmetyki. Obecnie w ramach sieci działa ok. 200 sklepów.

Ogłoszenie laureata nagrody Retailer of the Year 2014 odbędzie się podczas zimowej edycji Shopping Center Forum, czyli 6 lutego 2014 w warszawskim hotelu Hilton. Więcej informacji o Forum na stronie scf2014winter.retailnet.pl.