Restauracja Sphinx
Restauracja Sphinx

Do sieci Sphinx obecnej głównie w centrach handlowych dołączyła pierwsza w Polsce wolnostojąca restauracja. Restauracja położona jest przy centrum handlowym Futura Park Wrocław

Nowy Sphinx jest lokalem własnym spółki, działającym w modelu operatorskim. To już piąty lokal we Wrocławiu otwarty pod szyldem tej marki. Nowy wrocławski Sphinx mieści się na dwóch poziomach. Sala konsumpcyjna na parterze zajmuje powierzchnię 280 mkw., a na piętrze – 100 mkw. Łącznie do dyspozycji gości przeznaczonych jest blisko 130 miejsc siedzących. W lokalu znajdują się dwie specjalne loże stylizowane na beczki, stanowiące charakterystyczny element nowych restauracji Sphinx. Z kolei na najmłodszych gości czeka na piętrze kącik dla dzieci. Ponadto w planach na wiosnę jest uruchomienie ogródka.

– Nowa restauracja Sphinx we Wrocławiu to lokal dla nas wyjątkowy, jest to bowiem pierwsza wolnostojąca restauracja w Polsce działająca pod szyldem naszej marki. Z pewnością będziemy się uważnie przyglądać i oceniać, jak funkcjonuje tego typu lokal i jak jest postrzegany przez naszych gości. Jesteśmy zadowoleni, że restauracja została otwarta na terenie nowoczesnego centrum handlowego Futura Park, zwłaszcza teraz w okresie przedświątecznych zakupów. Spodziewamy się, że wiele osób zmęczonych poszukiwaniami prezentów z chęcią odwiedzi nasz nowy lokal, by chwilę odpocząć i spróbować dań znajdujących się w naszej ofercie – mówi Mariola Krawiec-Rzeszotek, wiceprezes Sfinks Polska.

Sfinks Polska zarządza 108 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 92 restauracji Sphinx (segment casual dining), 10 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 6 restauracjami Wook (segment casual dining).