InPost uruchomił nową usługę – pralniomaty. Jest to usługa jednodniowa, działa na podobnej zasadzie jak paczkomaty. Klient może zostawić w pralniomacie brudne ubrania i następnego dnia odebrać czyste i wyprasowane pranie. Aby korzystać z usługi należy zarejestrować się przez internet.

Właścicielem i operatorem pralniomatów jest spółka Aqmet. Rozwiązanie powstało przy udziale dwóch partnerów: firmy InPost – w obszarze zapewnienia profesjonalnego wsparcia logistycznego oraz 5aSec – w zakresie usługi prania. „Pralniomaty to nowa usługa do samoobsługowego i bezkolejkowego nadawania i odbioru prania. Wykorzystanie rozpoznawalnych wizerunków obu marek handlowych – InPost i 5aSec – ma na celu zwiększenie szans komercyjnego sukcesu pralniomatów. Zaznaczamy, że pralniomat to usługa całkowicie niezależna od InPost.” – komentuje Łukasz Nowiński, prezes zarządu Aqmet.

pralniomat

„Spółka InPost – będąc partnerem Aqmet – liczy na zwiększenie przychodów z tytułu obsługi logistycznej pralniomatów. Grupa Integer.pl skupia się na rozwoju paczkomatów InPost oraz przesyłek paczkowych i nie jest zainteresowana branżą prania szerzej niż tylko jako partner logistyczny.” – dodaje.

Pranie jest przewożone do i z pralni w specjalnie do tego przeznaczonym samochodzie z oddzielnymi miejscami na pranie brudne i czyste. Pranie można nadawać 24 godziny na dobę, jednak jeśli klient chce mieć pewność, że zostanie odebrane przez kuriera jeszcze tego samego dnia, powinien włożyć je do pralniomatu do godziny 18.00.

Aktualnie trwają testy beta urządzeń. Pilotaż przechodzą cztery maszyny, które znajdują się na terenie warszawskich parków biznesowych: IO-1 na Puławskiej 182, w Platanie na Poleczki 21/23 oraz na ul. Tanecznej 18C. Komercyjny start usługi planowany jest na pierwszy kwartał 2014 roku.