Dostawca usług płatniczych PayPal 17 grudnia 2013 roku ogłosił, że zainwestował w StackMob. Jest to startup znany z tego, że stworzył platformę, która pozwala firmom tworzyć i zarządzać aplikacjami mobilnymi.

James Barrese, dyrektor ds. technologii, napisał na oficjalnym blogu firmy, że zespół programistów StackMob dołączy do PayPala, aby udoskonalić jego zaplecze technologiczne. „Choć projekt jest nadal w trakcie realizacji, nasze możliwości są już większe. Wierzymy, że z pomocą utalentowanej załogi StackMob będziemy jeszcze szybciej tworzyli, testowali i wprowadzali na rynek produkty, które zrewolucjonizują system płatności na całym świecie.” – czytamy we wpisie dodanym przez Barrese.

StackMob również wydał oświadczenie na oficjalnym blogu. Komentuje transakcję stwierdzając, że od teraz firma będzie się koncentrowała na tworzeniu programów, które pozwolą usprawnić systemy płatności online. Ty Amell, współzałożyciel i prezes StackMob pisze, że firma nie zamierza poprzestać na tworzeniu aplikacji mobilnych, ale również zająć się monetyzacją i płatnościami.

„Dołączając do załogi PayPal, zamierzamy koncentrować się na deweloperach oraz tworzyć innowacyjne technologie mobilne, które pozwolą im wykorzystać wszystkie możliwości, jakie daje globalna sieć PayPal. Wierzymy, że nasza obecność w PayPal ułatwi stworzenie  spójnego rozwiązania płatniczego, który połączy wszystkie kanały sprzedaży: mobilny, online i salony sprzedaży.” – pisze Ty Amell.

StackMob jest platformą back-end, która zmienia sposób, w jaki przedsiębiorcy tworzą i wprowadzają na rynek aplikacje mobilne. Firma działa od czterech lat i ma siedzibę w San Francisco.