Galeria Sudecka

Spółka Echo Investment zawarła z Bankiem Pekao SA umowę kredytową o wartości 35,64 mln euro i 7 mln zł. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na dalszą budowę Galerii Sudeckiej – obiektu handlowo-rozrywkowego w rejonie Jeleniej Góry

– To nasza kolejna umowa z Bankiem Pekao SA. Cieszymy się, że mamy okazję współpracować z naszym partnerem przy okazji kolejnego projektu, w szczególności realizacji Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze, która historycznie była finansowana przez bank od 1999 roku. Podpisana umowa potwierdza lokalizację, dotychczasowe funkcjonowanie i jakość naszego projektu. Jestem przekonany, że nasze negocjacje i podpisana umowa będą procentowały współpracą przy finansowaniu kolejnych inwestycji realizowanych przez Grupę Echo Investment – mówi Grzegorz Iwański, dyrektor Działu Finansowania Echo Investment.

Budowa Galerii Sudeckiej przebiega zgodnie z harmonogramem. Wykonawcą stanu surowego jest Eiffage Polska Budownictwo SA. Obecnie realizowany jest etap obejmujący wykonywanie fundamentów i budowę garażu podziemnego. W ramach rozbudowy układu drogowego wokół Galerii Sudeckiej wykonana została przebudowa linii wysokiego napięcia. Otwarcie Galerii Sudeckiej zaplanowano na II połowę 2014 roku.

Komercjalizacja obiektu wynosi obecnie 70 proc. W ostatnim czasie inwestor podpisał umowy m.in. z siecią Empik i Smyk. W styczniu 2014 roku zostaną podpisane kolejne umowy.

Galeria Sudecka powstaje w dzielnicy Zabobrze. W centrum zaplanowano 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych oraz 7-salowe kino Helios z częścią kawowo-barową.