Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment, w rozmowie z redakcją Retailnet zapowiedział, że 2014 rok będzie bardzo pracowity dla spółki

– 2014 rok zapowiada się dla nas równie pracowicie, jak ten kończący się. Już na początku marca otwieramy Galerię Amber. Będzie to największe centrum handlowo-rozrywkowe w aglomeracji kalisko-ostrowskiej, liczącej blisko 350 tys. mieszkańców. Proces komercjalizacji inwestycji dobiega końca i wynosi obecnie około 95 proc. W obiekcie znajdzie się m.in. hipermarket oraz 140 sklepów i punktów usługowych wraz z kawiarniami i restauracjami. Uzupełnieniem będzie największe w mieście 7-salowe kino Helios oraz klub fitness Fabryka Formy – mówi w rozmowie z Retailnet Marcin Materny z Echo Investment.

– Równocześnie prowadzić będziemy kolejne etapy budowy Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze, która na tamtejszym rynku również będzie największym obiektem handlowo-rozrywkowym. 100 sklepów, hipermarket Real i 7-salowe kino Helios z pewnością spotkają się z zainteresowaniem klientów. Proces komercjalizacji wynosi 70 proc., mamy podpisane umowy m.in. grupą LPP, GoSport, Smyk i Empik. W maju 2014 roku zakończymy stan surowy, a otwarcie obiektu zaplanowaliśmy na II połowę 2014 roku. Następnie ruszy etap realizacji, czyli budowa retail parku, w ramach którego powstanie m.in. wielkopowierzchniowy market DIY – dodaje.

– W przyszłym roku również rozpoczniemy budowę Nowego Galaxy w Szczecinie – niedawno rada miasta pozytywnie zaopiniowała nasz projekt. CHR Galaxy zyska ponad 16 tys. mkw. powierzchni handlowej i stanie się największym obiektem handlowo-rozrywkowym w regionie. W 2014 roku zamierzamy również rozpocząć proces budowy drugiego etapu Outlet Park Szczecin, który okazał się dużym sukcesem. Będziemy się koncentrować również na procesie administracyjnym dotyczącym centrum handlowo-rozrywkowego w Katowicach. Planujemy rozpocząć również budowę centrum Mundo w Budapeszcie – w grudniu br. uzyskaliśmy zgodę burmistrza dzielnicy Zuglo na przedstawioną przez nas koncepcję architektoniczną. Trwają również prace projektowe dotyczące centrum Korona w rumuńskim Braszowie – twierdzi dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment.