Media Markt
Media Markt

Sieć Media Markt w 2013 roku powiększyła się o 2 nowe lokalizacje. Market tej sieci został otwarty w Szczecinie w marcredo Center i zajął powierzchnię ok. 2180 mkw. Kilka miesięcy wcześniej Media Markt rozpoczął działalność w Centrum Handlowym Jantar w Słupsku, gdzie zajął powierzchnię ponad 3 tys. mkw.

Jak ustaliła redakcja Retailnet, firma Media-Saturn-Holding GmbH planuje kolejne otwarcia w 2014 roku.

– Obecnie trwają rozmowy z przedstawicielami kolejnych centrów handlowych, w których mogłyby powstać nowe sklepy sieci Media Markt. Jest jednak za wcześnie, by móc zapowiadać kolejne otwarcia w kraju – powiedziała dla Retailnet Wioletta Batóg, rzecznik prasowy sieci Media Markt.

Jak już informowaliśmy, w 2013 roku uruchomiono mobilną wersja sklepu internetowego. Firma zdecydowała się na taki krok, ponieważ e-sklep cieszy się ogromną popularnością wśród polskich internautów.

Sklepy Media Markt oferują asortyment w zakresie elektroniki użytkowej. Można tu kupić zarówno nowinki techniczne, produkty z najwyższej półki, jak i popularny markowy sprzęt w przystępnych cenach. Aktualnie sieć posiada 48 marketów w 39 miastach Polski oraz sklep internetowy mediamarkt.pl.

Media Markt to największy sprzedawca detaliczny artykułów z zakresu elektroniki użytkowej w Europie. Firma należąca do Media-Saturn-Holding GmbH została założona 1979 roku. Każdy dyrektor marketu jest równocześnie udziałowcem zarządzanego przez siebie sklepu i tym samym odpowiada za ofertę produktową oraz ustalanie cen towarów, personel i marketing.