Laura Ashley, walijski sklep meblowo-designerski, uruchomił sklep internetowy na naszym rynku. Strona e-commerce jest już dostępna dla użytkowników, jednak możliwość składania zamówień pojawi się dopiero za kilka dni.

Sklep internetowy uruchomiony został pod koniec grudnia 2013 roku. Firma uruchomiła również w Polsce pierwszy salon sprzedaży przy warszawskim Placu Unii Lubelskiej. Wkrótce powstanie nowy stacjonarny sklep firmy, zlokalizowany w Wilanowie.

laura
Sklep internetowy Laura Ashley

Produkty dostępne w sklepie internetowym podzielone zostały na kilka kategorii. Można je znaleźć w zakładkach: wyposażenie wnętrz, inspiracje, meble, święta. Ta ostatnia zawiera artykuły sezonowe, czyli pomysły na prezent pod choinkę. Sklep internetowy oferuje również usługi: aranżację wnętrz oraz szycie zasłon i rolet na zamówienie.

Firma liczy z pewnością na dynamiczny rozwój na naszym rynku. Z raportu finansowego za 2013 rok wynika, że sprzedaż internetowa prowadzona w 14 krajach zanotowała wzrost o 19,6%. Całkowita wartość sprzedaży grupy wynosiła w 2013 roku 298,8 milionów funtów, co stanowiło wzrost o 4.5% (w 2012: 285,9 milionów). Obroty w Wielkiej Brytanii wzrosły o 3.1% osiągając wartość 263 milionów funtów. Laura Ashley prowadzi sprzedaż stacjonarną i internetową na Ukrainie, w Hiszpanii, Australii, Japonii, Tajwanie, Stanach Zjednoczonych, Grecji, Chile, Holandii, Korei, Szwecji, Rosji, Finlandii, Hong Kongu i Bułgarii.

Sklep Laura Ahley powstał w 1953 roku. Założony został przez inżyniera Bernarda Ashley i jego żonę Laurę. Przez kolejnych 20 lat rozwinął się w międzynarodową sieć detaliczną. Specjalizuje się w tekstyliach i meblach, obecnie należy do MUI Group of Malaysia. W 2000 roku jego obroty osiągnęły wartość 276 milionów funtów. Produkty z oferty Laura Ashley utrzymane są w typowo brytyjskim klasycznym stylu.