Galeria Kazimierz

Firma Invesco podpisała ostateczną umowę zakupu Galerii Kazimierz w Krakowie. Sprzedającym był Globe Trade Center SA, deweloper i dotychczasowy właściciel Galerii Kazimierz. Firma CBRE reprezentowała w tej transakcji kupującego

– Niewątpliwie była to jedna z najważniejszych transakcji inwestycyjnych przeprowadzonych na rynku powierzchni handlowych w 2013 roku. Sektor ten jest nadal bardzo atrakcyjny dla inwestorów – powiedział Mike Atwell, senior dyrektor działu rynków kapitałowych na Europę Środkowo-Wschodnią w CBRE.

Wartość transakcji to ponad 180 mln euro.

Galeria Kazimierz to centrum handlowe, działające od 2005 roku. Obiekt usytuowany jest między ulicami Podgórską i Daszyńskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie mostu Kotlarskiego nad brzegiem Wisły.

Na dwóch poziomach galerii znajduje się 140 sklepów znanych polskich i zagranicznych marek, punkty usługowe i gastronomiczne oraz multipleks z 10 salami kinowymi. Głównymi najemcami centrum są m.in. Cinema City, Alma, Empik, Zara, H&M, Reserved, Pure. Do dyspozycji klientów Galerii Kazimierz jest także wielopoziomowy parking mogący pomieścić ponad 1,8 tys. samochodów.

CBRE to firma doradcza i inwestycyjna działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych.

Galeria Kazimierz była drugą inwestycją handlową GTC w Polsce po warszawskiej Galerii Mokotów.

Firma GTC SA powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w Polsce, Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, na Węgrzech, Słowacji i Ukrainie.