Płatności mobilne w Biedronce

Liczba transakcji mobilnych w sklepach sieci Biedronka przeprowadzanych jednego dnia wzrosła prawie trzykrotnie – z 347 transakcji dokonanych w dniu wprowadzenia systemu (październik 2013 roku) do ponad 1 tys. transakcji dziennie w grudniu 2013 roku, w okresie poprzedzającym święta

– Po dwóch miesiącach od wprowadzenia płatności mobilnych PeoPay do sieci Biedronka, w jeden przedświąteczny dzień klienci zapłacili za zakupy ponad tysiąc razy telefonem z aplikacją Pekao. Spodziewamy się, że ta liczba będzie sukcesywnie rosnąć i coraz więcej klientów będzie chodzić na zakupy z telefonem zamiast portfela, szczególnie że rozszerzyliśmy działanie aplikacji PeoPay o telefony z systemem Windows Phone – mówi Wojciech Pantkowski, dyrektor zarządzający Departamentem Klienta Detalicznego.

Obecnie aplikacja PeoPay jest już dostępna na smartfony oparte na trzech najbardziej rozpowszechnionych systemach: Android, IOS i Windows Phone. Przy pomocy PeoPay można płacić w 42 tys. terminali płatniczych w całej Polsce, 9 tys. sklepów internetowych, tj. w ponad dwukrotnie większej ilości sklepów niż podczas inauguracji systemu. Dodatkowo użytkownicy mogą wypłacać pieniądze w sieci ponad 1,8 tys. bankomatów rozsianych po całym terytorium kraju.

Klienci Banku Pekao mogą podłączyć aplikację PeoPay do rachunku osobistego. Natomiast pozostali mogą korzystać z aplikacji przy pomocy rachunku przedpłaconego. Atut stanowi możliwość sprawdzenia salda oraz historii rachunku online, na przykład bezpośrednio po dokonanej transakcji.

Przypomnijmy: na koniec listopada 2013 roku sieć Biedronka liczyła ok. 2,3 tys. placówek.

Przedstawiciele Jeronimo Martins będą uczestnikami Shopping Center Forum Winter Edition, które odbędzie się 6 lutego 2014 roku w Warszawie. Szczegóły TUTAJ.