Sphinx – sieć zarządzana przez Sfinks Polska – otworzył kolejną restaurację, tym razem w centrum handlowym Futura Park Kraków. To dziewiąty lokal tej marki uruchomiony w 2013 roku, a także ósmy Sphinx działający w Krakowie i okolicy miasta. Lokal jest restauracją własną spółki, prowadzoną w modelu operatorskim

Nowy Sphinx, znajdujący się w centrum handlowym Futura Park w podkrakowskiej miejscowości Modlniczka, dysponuje salą konsumpcyjną o powierzchni ok. 150 mkw. Dla gości przygotowano blisko 65 miejsc siedzących. Urządzono także specjalny kącik dla dzieci. Na wiosnę przy restauracji uruchomiony zostanie ogródek.

– Rok 2013 mieliśmy okazję zakończyć miłym akcentem, jakim było otwarcie nowej restauracji Sphinx w Futura Park Kraków. Tylko w 2013 roku mieszkańcy Krakowa i okolic zyskali trzy nowe lokale działające pod szyldem naszej marki, co świadczy o popularności Sphinxa w stolicy Małopolski. W nowym roku z pewnością będziemy się przyglądać kolejnym lokalizacjom w tym regionie – mówi Mariola Krawiec-Rzeszotek, wiceprezes Sfinks Polska.

Sfinks Polska zarządza 109 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 93 restauracji Sphinx (segment casual dining), 10 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 6 restauracjami Wook (segment casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.