Google poinformowało, że wprowadzi nową usługę dla użytkowników swoich okularów, która wywróci do góry nogami zasady rządzące handlem internetowym.

Nowo wprowadzona użyteczność o nazwie Wink pozwoli użytkownikom Google Glass robić zdjęcia mrugnięciem oka. Jednak zrobienie zdjęcia to zaledwie preludium do rynkowej rewolucji.

„Zaczynamy od zdjęć, ale pomyślcie, co jeszcze będzie możliwe. Wyobraźcie sobie, że jadąc taksówką płacicie za kurs mrugając do taksometru. Mrugacie na parę butów na wystawie i jednocześnie zamawiacie dostawę do domu identycznej pary w swoim rozmiarze. Mrugacie do książki kucharskiej, a przepis wyświetla się Wam przed oczami – bez użycia rąk, bałaganu z notatkami ani zbędnego zamieszania.” – czytamy w informacji Google.

[fve]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OeyJ2Z77OdA[/fve]

Firma usprawniła również zabezpieczenia Google Glass dodając możliwość zablokowania ekranu. „Tak jak w wypadku laptopu czy telefonu, nikt nie może korzystać z zablokowanego Google Glass, dopóki użytkownik nie wprowadzi odpowiedniego kodu.” – czytamy w oświadczeniu.

Ostatnio firma dodała do oferty Google Shopping Express gadżety pod markami będącymi jej własnością. Zalicza się do nich tablet Nexus 7. Są one dostępne z dostawą za darmo tego samego dnia.

Google uruchomiło swoją platformę handlową w zeszłym roku. Gwarantuje ona internetowym klientom dostęp do ulubionych sklepów w jednym miejscu z opcją dostawy tego samego dnia. Na razie usługa dostępna jest tylko dla klientów mieszkających w okręgach San Francisco i San Jose.