Kalifornijska firma vPersonalize.com uruchomiła nowy sklep online o asortymencie odzieżowym. Witryna umożliwi zakup konsumentom zakup samodzielnie zaprojektowanej odzieży i akcesoriów.

Nową witrynę wyposażono w specjalną aplikację, umożliwiającą konsumentom projektowanie t-shirtów, plecaków i toreb w formacie 3D. Na produkty można nałożyć kilka warstw grafik i tekstu w dowolnym miejscu. Zaprojektowany w ten sposób towar można natychmiast przekazać do działu produkcji.

Źródło: vPersonalize.com

„Aby upewnić się, że cała ta wizualna ekwilibrystyka zostanie prawidłowo przeniesiona na gotowy produkt, musieliśmy w pełni zautomatyzować proces produkcji. Nasze opatentowane oprogramowanie przenosi projekt na trójwymiarowy model, po czym automatycznie tworzy wzór do produkcji, który następnie zostaje przeniesiony na wybrany produkt” – tłumaczy Bala Selvarajan, CTO vPersonalize.com

Oprogramowanie zaimplementowane na stronie umożliwia obejrzenie dokładnej wizualizacji zaprojektowanego produktu w wybranym rozmiarze, zanim trafi on do produkcji.

“Nasza nowa oferta skierowana jest nie tylko do osób prywatnych, ale także do korporacji oraz agencji reklamowych, które przy użyciu naszych usług mogą stworzyć unikalne wzory, a następnie rozprowadzać je za pomocą własnej sieci dystrybucji” – mówi Lee Hagelshaw, współzałożyciel i sekretarz generalny w vPersonalize.com.

Źródło: vPersonalize.com

“Już niedługo domy modowe i projektanci odzieży będą mogli skorzystać z naszego program partnerskiego i uruchomić sprzedaż swoich produktów z naszą pomocą. Będziemy jedynie potrzebowali modelu produktu w formacie CAD oraz informacji na temat doboru materiałów. Resztę zrobimy sami” – zapewnia Raj Sundar, jeden ze współzałożycieli vPersonalize.com. „Jeśli mowa o przyszłości firmy, to widzimy się jako swego rodzaju odpowiednik wydawcy w świecie mody. Będziemy zajmować się całą stroną techniczną, od dostarczenia narzędzi, przez produkcję aż po rozliczenia. Dzięki temu projektanci będą mogli skupić się na tym, co robią najlepiej – na projektowaniu” – dodaje.

vPersonalize.com to specjalizuje się w produkcji odzieży na zamówienie, umożliwiając swoim klientom samodzielne projektowanie zamawianych ubrań i akcesoriów. Siedziba firmy znajduje się w San Francisco.