Dekada Kraków
Dekada Kraków

Dotychczas ofertę Dekady Kraków tworzyły m.in. delikatesy, drogeria, sklep odzieżowo-przemysłowy, apteka, salonik prasowy, placówki bankowe i restauracja. Ostatnio do grona najemców dołączył także Empik – sieć dystrybucji dóbr kultury, wiedzy i rozrywki na polskim rynku

W salonie o powierzchni 260 mkw. firma oferuje mix produktów, m.in. książki, muzykę, filmy, gry i programy multimedialne, prasę, produkty art&pap oraz artykuły edukacyjne.

– Już pierwszy miesiąc funkcjonowania nowego salonu Empik w Dekadzie Kraków pokazał, że uzupełnienie oferty naszego obiektu o tę markę było bardzo dobrą decyzją. Nowy najemca zdążył już zyskać duże uznanie naszych klientów, którzy blisko miejsca zamieszkania mogli kupić m.in. prezenty świąteczne – mówi Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty.

Wśród najemców obiektu znajdują się m.in. delikatesy Alma, Pepco, Rossmann, Apteka Centrum Zdrowia, PKO BP, Alior Bank, restauracja Domino’s Pizza, Contempo Optyk, salonik prasowy Presso, pralnia, salon z e-papierosami, kwiaciarnia oraz punkt diagnostyczny.

Zlokalizowana przy ul. Stojałowskiego, niedaleko autostrady A4, Dekada Kraków to obiekt należący do sieci galerii handlowych budowany przez spółkę Dekada Realty. Na powierzchni najmu 3,4 tys. mkw. zlokalizowanych zostało 16 lokali, a galeria dysponuje parkingiem na 100 miejsc.

W bezpośrednim zasięgu działania galerii znajduje się 210 tys. mieszkańców, spośród których duża część to mieszkańcy pobliskiego Kurdwanowa. Zaletą przedsięwzięcia, jak informuje inwestor, jest dokładne określenie docelowej grupy klientów, którymi są okoliczni mieszkańcy, chcący zaoszczędzić na czasie, kupując najważniejsze produkty w jednym miejscu w pobliżu miejsca zamieszkania.

Dekada to sieć galerii i centrów handlowych typu convenience. Na rynku polskim marka obecna jest od 2011 roku. Do Grupy Dekada należą centra już otwarte w takich miastach, jak: Sieradz, Skierniewice, Myślenice, Żyrardów, Kraków, Grójec i Olsztyn. W najbliższej przyszłości uruchomione zostaną obiekty w Nowym Targu, Brodnicy, Rypinie i Malborku.