Kolekcja Redan
Kolekcja Redan

Strategia rozwoju spółki Redan w 2014 roku zakłada intensywną ekspansję sieci Top Secret na rynkach wschodnich

W planach na ten rok, jak poinformował zarząd, jest otwarcie pierwszego sklepu franczyzowego w Kazachstanie.

– W Rosji w 2013 roku powstały sklepy franczyzowe Top Secret – m.in. w Smoleńsku, Saratowie, Wielkim Nowogrodzie i Sankt Petersburgu. Obecnie w Rosji funkcjonują 24 placówki, a w 2014 roku w planie jest uruchomienie kolejnych 20. Sklepy Top Secret będą lokalizowane w różnych regionach Rosji, od północy po Syberię – poinformował zarząd Redan SA.

Dynamicznie, jak poinformowano, przebiega także ekspansja na rynku białoruskim. W drugim półroczu 2013 roku otwarto dwa duże sklepy w Mińsku oraz w Brześciu.

Marka Top Secret na rynkach wschodnich przyjmowana jest bardzo chętnie. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez właściciela sieci – spółkę Redan, marka Top Secret znajduje się na 10 miejscu wśród ulubionych marek ukraińskich klientek, uzyskując jednocześnie 20 proc. spontanicznych wskazań znajomości marki.

Badanie marketingowe sprawdzające świadomość marki Top Secret oraz efektywność kampanii reklamowej, która odbyła się we wrześniu i październiku 2013 roku, przeprowadzono pod koniec ubiegłego roku. W próbie znalazły się kobiety w wieku od 20 do 40 lat mieszkające w Kijowie, które dokonywały zakupów odzieży w sklepach centrach handlowych lub internecie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Przypomnijmy: obecnie Redan ma w ramach dwóch segmentów dyskontowego (Textil Market) i modowego (Top Secret, Troll i Drywash) blisko 600 sklepów. Łącznie powierzchnia handlowa spółki na koniec grudnia 2013 roku wyniosła około 100 tys. mkw.

Sprzedaż na Ukrainie oraz zarządzanie siecią sklepów własnych, franczyzowych i sklepem online realizowane jest za pomocą ukraińskiej spółki Beta-Reda-Ukraina T.O.W. Sprzedaż w Rosji prowadzona jest natomiast przez rosyjską spółkę Redan Moscow OOO.