Sukcesja

Sports Direct i H&M to kolejne marki, które wzbogacą ofertę budowanego w Łodzi Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja

Pierwszy w tym mieście salon Sports Direct, z odzieżą, obuwiem i sprzętem sportowym światowych producentów, zajmie 1987 mkw. na podziemnej kondygnacji galerii handlowej.

Firma Sports Direct powstała w 1982 roku w Wielkiej Brytanii. Dziś jest największą siecią sklepów z wyposażeniem i odzieżą sportową w Anglii, jeżeli chodzi o przychody i zyski z działalności operacyjnej. Sieć jest obecna w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii, Francji, Portugalii, Holandii i Słowenii. Posiada blisko 500 sklepów, które działają pod nazwami SportsDirect.com (outlety), Field and Trek, Hargreaves Sports, Gilesports i Donnay International. Na polskim rynku firma pojawiła się w ubiegłym roku.

Z kolei firma odzieżowa H&M otworzy w Sukcesji dwupoziomowy salon o łącznej powierzchni 1793 mkw. (znajdzie się on na kondygnacjach -1 i 0). H&M jest jedną z największych marek odzieżowych na świecie, obecną m.in. w Europie, Azji i Ameryce Północnej.

Na koniec listopada 2013 roku grupa H&M posiadała łącznie 3132 sklepy w ponad 50 krajach na całym świecie. W tym samym czasie w roku ubiegłym firma posiadała 2776 salonów. W Polsce firma otworzyła dotychczas łącznie ponad 100 sklepów sieci H&M.