Komputronik Megastore
Komputronik Megastore

Komputronik SA, dystrybutor branży IT i elektroniki w Polsce oraz operator sklepu internetowego z elektroniką www.komputronik.pl, przeprowadził reorganizację struktury Grupy Kapitałowej

Dział Komputronik Biznes w ramach Komputronik SA, zajmujący się kompleksową obsługą klientów biznesowych, został przeniesiony do Komputronik Biznes sp. z o.o., spółki poprzednio noszącej nazwę KEN Technologie Informatyczne (KEN TI), w której Komputronik SA posiada 100 proc. udziałów.

Od dnia 1 stycznia 2014 roku działa nowy zarząd Komputronik Biznes sp. z o.o. Prezesem zarządu tej spółki został Marcin Babiak, dotychczas pełniący funkcję dyrektora ds. rozwoju biznesu (Business Development Director) w Komputronik SA. Osoby odpowiedzialne do tej pory za działanie i rozwój obsługi klientów biznesowych – Jakub Sierak (Komputronik SA) i Robert Kozioł (KEN TI) – będą kontynuowały swoje zadania na stanowiskach odpowiednio dyrektora handlowego i dyrektora technicznego.

Konsekwencją tej zmiany jest zmiana nazwy innej spółki z grupy – Komputronik Biznes SA powróci do swojej pierwotnej nazwy, tj. Activa SA.

– Zmiany, które nastąpiły, wynikały z potrzeby optymalizacji naszej struktury, dzięki której ważne operacje Grupy z zakresu doradztwa i obsługi klientów biznesowych zostały przeniesione do jednej firmy. Tym samym powstała spółka Komputronik Biznes, która wraz z innymi spółkami z Grupy – Komputronik API sp. z o.o. oraz Movity sp. z o.o – będzie posiadać szeroką ofertę handlową i usługową oraz ogólnokrajową sieć serwisową i wdrożeniową. Uwspólnione zasoby dziesiątek inżynierów, serwisantów i menedżerów projektów pozwolą nam na szybszy rozwój tej działalności, która w ostatnim czasie wykazuje istotne oznaki ożywienia i której potencjał wzrostu oceniam bardzo wysoko – mówi Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik SA.

– W ostatnio minionym IV kw. sprzedaż sprzętu i usług w sektorze obsługi przedsiębiorstw znacząco wzrosła – w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej. Od początku stycznia 2014 roku ten połączony organizm działa w sposób zintegrowany, w ramach jednolitych struktur. Jestem przekonany, że nowy prezes zarządu Komputronik Biznes doskonale poradzi sobie ze stawianymi przed nim ambitnymi celami – dodaje.

Komputronik SA oferuje sprzęt komputerowy, oprogramowanie, akcesoria elektroniczne, a także produkty AGD i RTV. W tym czasie spółka stworzyła sieć sprzedaży złożoną z około 220 salonów i zrealizowała znacznie ponad 2 mln zamówień w internetowym sklepie Komputronik.pl. W kwietniu 2013 roku Spółka otworzyła w Warszawie pierwszy Komputronik Megastore.