Sklep online Spiele Max

W Polsce Grupa Smyk, należąca do EM&F, posiada sieć salonów o tej samej nazwie z artykułami dziecięcymi. Na rynku niemieckim Grupa Smyk posiada sieć sklepów oferujących taki sam asortyment pod logo Spiele Max

Divante, spółka działająca w Polsce, zrealizowała projekt budowy internetowego kanału sprzedaży dla sieci Spiele Max. Wdrożona platforma została oparta na bazie systemu Magento.

W ramach umowy spółka Divante odpowiadała za wdrożenie technologiczne sklepu internetowego dla niemieckiej centrali firmy Spiele Max. Zdecydowano się na wykorzystanie jednego z najszybciej rozwijających się narzędzi e-commerce – platformy Magento. W gestii Divante znalazła się także zaawansowana integracja e-sklepu z aplikacjami IT wykorzystywanymi przez klienta, w szczególności z systemem ERP, rozwiązaniem do zarządzania produktami (PIM) oraz systemem płatności ADYEN. Projekt obejmował również parametryzację infrastruktury serwerowej pod kątem specyfikacji technicznej wdrożenia.

Wdrożona platforma Magento oferuje szereg przydatnych funkcjonalności, m.in. śledzenie porzuconych koszyków, raportowanie na temat jakości klienta, obsługę produktów cyfrowych, elastyczny mechanizm kuponów oraz m-commerce.

Całość prac zakończono w ciągu 7 tygodni. Sklep internetowy Spiele Max działa pod adresem www.spielemax.de.

– Dziś coraz większa liczba firm działających w tradycyjnym modelu handlowym decyduje się na dywersyfikację kanałów sprzedaży. Uruchomienie serwisu e-commerce to nie tylko szansa dotarcia do szerszego grona klientów. Dziś duża część kupujących ceni sobie możliwość dostępu do informacji na temat produktu przez internet, niezależnie od miejsca dokonania finalnej transakcji – mówi Tomasz Karwatka, prezes zarządu Divante z Grupy OEX.

Marka Spiele Max jest obecna na niemieckim rynku od ponad 25 lat. Jest liderem w sektorze sprzedaży detalicznej produktów dla dzieci, takich jak zabawki, wózki czy meble niemowlęce. Firma posiada 55 sklepów, a jej asortyment liczy ponad 30 tys. artykułów.