Należąca do koncernu TUI Travel Specialist Holidays Group wprowadza dla klientów opcję płatności za pomocą smartfona.

Grupa, do której należą marki oferujące specjalistyczną ofertę jest pierwszym touroperatorem, który wprowadzi opcję płatności za pomocą usługi Barclays Pingit. Dzięki temu klienci szybko i łatwo zapłacą za produkty turystyczne przez komórkę bądź tablet.

Ponieważ wzrasta liczba klientów, którzy oczekują, że będą mogli zapłacić online przez urządzenia mobilne, Specialist Holidays Group wprowadza możliwość sfinalizowania transakcji w każdym miejscu i o każdej porze. Aplikację można ściągnąć za darmo, może być używana przez każdego, kto posiada brytyjski numer telefonu komórkowego i konto w brytyjskim banku.

Colin Parselle, dyrektor finansowy Specialist Holidays Group powiedział: „Zauważyliśmy, że nasi klienci chcą mieć wybór jeśli chodzi o opcje płatności, a Barclays Pingit zapewnia szybki, łatwy i wygodny sposób dokonania płatności za rezerwacje. Szybkość i prostota tej usługi sprawia, że odpowiada ona zarówno klientom jak też nam, szczególnie że środki przelewane są od razu. Usprawnia to proces rezerwowania imprezy turystycznej.”

Mike Walters, dyrektor działu płatności dla biznesu w Barclays skomentował: „Zmieniają się preferencje konsumentów dotyczące dokonywania płatności. Priorytetem staje się prostota. SHG jest jedną z firm, które doceniają wartość narzędzi zapewniających klientom innowacyjne i bezpieczne rozwiązania z zakresu płatności mobilnej.”

Specialist Holidays Group, należąca do TUI, sprzedaje produkty turystyczne na całym świecie. Wśród marek należących do grupy znajdują się:  Sovereign Luxury Travel, Meon Villas, Hayes & Jarvis, Crystal Ski Holidays, Austravel, Citalia, American Holidays i Sunsail.

Barclays to jeden z największych na świecie dostawców usług finansowych. Specjalizuje się w bankowości, kartach kredytowych, obsługą klienta korporacyjnego, zarządzaniem inwestycjami i kapitałem. Prowadzi działalność na obszarze Europy, obu Ameryk, Afryki i Azji. Oferuje usługi w ponad 50 krajach, zatrudnia ok 140 tysięcy osób.