PayPal, globalny lider systemów płatności online, podpisał umowę z PLL LOT S.A. Dzięki nawiązanej współpracy, pasażerowie polskiego przewoźnika otrzymają możliwość dokonywania bezpiecznych i szybkich płatności internetowych niemal z dowolnego miejsca na świecie za pomocą  urządzenia z dostępem do internetu. Kupując do 27 grudnia bilety LOT-u na rejsy do końca marca 2014 i płacąc przez system PayPal pasażerowie dostaną 5 % zniżki.

PLL LOT są pierwszą linią lotniczą Europy Środkowo-Wschodniej, która przyjęła sposób płatności przez PayPal. Dzięki nawiązanej współpracy polski przewoźnik zyskuje nowy kanał dotarcia do 137 milionów użytkowników PayPal na całym świecie z ofertą sieci połączeń do 60 miejsc w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Północnej i Azji. Wszyscy kupujący z PayPal poprzez zintegrowaną z systemem stronę internetową lot.com będą mogli dokonywać płatności w każdym ze 193 krajów, w którym działa PayPal. Dostępnych jest aż 9 walut: euro, dolary amerykańskie i kanadyjskie, franki szwajcarskie, funty brytyjskie, korony czeskie, norweskie, duńskie i szwedzkie, węgierskie forinty oraz oczywiście w złotówki.

Nowa metoda płatności będzie dostępna zarówno poprzez tradycyjną, jak i mobilną wersję strony internetowej przewoźnika lot.com oraz przez aplikację LOT Mobile. Dla pasażerów w Polsce i zagranicą oznacza to dostęp do innowacyjnych i bezpiecznych metod płatności w ramach cyfrowego portfela PayPal, z którego korzystać można zarówno na komputerze, jaki i tablecie lub smartfonie podłączonym do Internetu. Transakcje poprzez PayPal uprawniają również do odbioru punktów bonusowych Miles & More.

Szczególnie w okresie świąt i wakacji możliwość bezpiecznej i szybkiej transakcji online przy zakupie biletów staje się wyjątkowo istotna. Jak pokazuje badanie przeprowadzone przez PayPal aż 81% respondentów chce tegoroczne zakupy świąteczne zrobić przez Internet. Dla 19 milionów Polaków mieszkających poza granicami naszego kraju, ich rodzin, przyjaciół i znajomych planujących podróż samolotem linii lotniczych LOT włączenie płatności z PayPal do systemu rezerwacji na lot.com jest odpowiedzią na widoczną potrzebę i zwyczaj kupowania z wykorzystaniem nowoczesnych form płatności.

Przywiązujemy dużą wagę do rozwiązań technologicznych, które ułatwiają klientom wygodne korzystanie z oferty LOT. Dzięki współpracy z PayPal, podróżujący zyskują dodatkowe możliwości prostej, szybkiej i bezpiecznej obsługi ich płatności. W serwisie lot.com mogą teraz w wygodny sposób wykonać wszystkie czynności niezbędne do zaplanowania podróży – od wyszukania dogodnych połączeń, przez rezerwację biletów, aż po dokonanie zapłaty w niemal każdej walucie” – mówi Dariusz Pietrzak, pełnomocnik Zarządu PLL LOT do spraw handlowych.

Damien Perillat, Managing Director PayPal CEE dodaje: „Cieszymy się, że możemy współpracować z PLL LOT, ułatwiając klientom organizację ich podróży po różnych zakątkach świata również za pośrednictwem smartfona czy tabletu. Z badań wiemy, że już dziś ponad połowa internautów w Polsce dokonuje zakupów związanych z podróżami w sieci. Możliwość pracy z największym i najstarszym przewoźnikiem lotniczym w kraju to dla nas duża satysfakcja i naturalny kierunek rozwoju, a dla podróżnych z pewnością spore ułatwienie, szybkość i bezpieczeństwo.”

Pełna funkcjonalność płatności PayPal na stronie lot.com jest już dostępna dla klientów, z poziomu tradycyjnej oraz mobilnej wersji serwisu. Wszyscy, który zdecydują się na zakup biletu do 27 grudnia 2013 na rejsy od 1 stycznia do 31 marca 2014 i zapłacą z wykorzystaniem systemy PayPal, otrzymają specjalną zniżkę w wysokości 5%.

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z najstarszych linii lotniczych na świecie. Od 1929 roku PLL LOT łączą Polskę ze światem. Obecnie samoloty w barwach LOT-u latają do blisko 60 miast w Europie, Ameryce Północnej, na Bliski Wschód oraz w Azji. Wśród pilotów LOT-u są mistrzowie Europy i świata we wszystkich dyscyplinach sportów lotniczych. Od 2003 roku LOT należy do sojuszu Star Alliance, którego członkowie oferują obecnie ponad 21,900 rejsów dziennie do 1.328 portów lotniczych w 195 krajach.

PayPal to szybki i bezpieczny sposób na wysyłanie i odbieranie płatności m.in. przez urządzenia mobilne. System daje użytkownikom możliwość wysyłania pieniędzy bez udostępniania danych finansowych, oferując zarazem swobodę wyboru formy płatności: z salda konta PayPal, kartą kredytową lub z rachunku bankowego. System PayPal obejmuje ponad 137 miliony aktywnych kont w 193 krajach i obsługuje płatności w 26 walutach. PayPal pozwala handlować na całym świecie i codziennie przetwarza blisko 8 milionów płatności. Wspierając ludzi w dokonywaniu transakcji w dowolnym czasie i miejscu, firma jest motorem napędowym rozwoju handlu mobilnego, a w 2013 wartość obsłużonych transakcji w tym kanale szacuje na 20 mld USD. PayPal jest częścią eBay (NASDAQ: EBAY) i odpowiada za 40 proc przychodów Ebay Inc. w 2012 r. Siedziba firmy mieści się w San Jose, Calif., a międzynarodowa siedziba znajduje się w Singapurze.