Krakowski Kredens w 2014 roku zamierza postawić na rozwój sieci swoich sklepów firmowych. Spółka planuje także odświeżyć stronę sklepu internetowego oraz zwiększyć sprzedaż swoich towarów za granicę

– W 2014 roku zamierzamy otworzyć kilka nowych placówek, między innymi sklep w Lublinie, który będzie już drugą lokalizacją Krakowskiego Kredensu w tym mieście, oraz sklep w Olsztynie. Krakowski Kredens skupia się na dużych miastach lub lokalizacjach znajdujących się nieopodal takich ośrodków, przede wszystkim stawiając na sklepy umieszczone w centrach handlowych z obiecującym potencjałem – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Ewa Lewek, wiceprezes zarządu Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska SA.

Spółka nie przewiduje zmiany wizerunkowej sklepów czy ich modernizacji. Jak poinformowano, sklepy są na bieżąco odnawiane (malowanie) i ewentualnie zwiększa się w nich powierzchnię mebli chłodniczych.

– Być może w najbliższym czasie strona internetowa marki zostanie nieco odświeżona, by była ona bardziej przyjazna dla klientów, m.in. poprzez narzędzia umożliwiające dokonywanie na bieżąco zmian celem zwiększenia aktualności informacji – dodaje Ewa Lewek.

Sklep Krakowski Kredens
Sklep Krakowski Kredens

Przypomnijmy, w minionym roku oddano do użytku 6 nowych sklepów Krakowski Kredens. Celem poprawienia rentowności zostały zamknięte 3 sklepy.

– Powyższe przekłada się na korzystny wynik ekonomiczny – zysk operacyjny za 11 miesięcy w roku 2013 jest wyższy niż w roku 2012. W aktualnej, trudnej sytuacji gospodarczej oceniamy pozytywnie miniony rok 2013. W roku 2014 życzylibyśmy sobie zadowolenia klientów z zakupu naszych produktów, a tym samym – utrzymania dobrych wyników finansowych. Będziemy kontynuować nasze działania w kwestii utrzymywania wysokiej jakości produktów oraz będziemy kontynuować działania dążące do utrzymywania wysokiej, ponadstandardowej obsługi w naszych sklepach. W dalszym ciągu będziemy podejmować także działania zmierzające do pozyskania przychodów ze sprzedaży towarów za granice naszego kraju – podsumowuje wiceprezes zarządu.

Spółka Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska SA działa od maja 2007 roku. W ramach prowadzonej działalności tworzy produkty spożywcze Premium pod nazwą Krakowski Kredens oraz rozwija własną sieć sprzedaży. 100 proc. udziałów w spółce posiada Alma Market SA.

Produkty Krakowskiego Kredensu znajdują się w ofercie każdego sklepu Alma Delikatesy oraz w ofercie sklepu internetowego prowadzonego przez Alma Market – Alma24.pl.