6 lutego 2014 roku podczas Shopping Center Forum 2014 Winter Edition poznamy zwycięzcę nagrody SCF Retailers Awards 2014 w kategorii Electronics Retailer of the Year 2014

Jury w składzie: Magdalena Frątczak, dyrektor CBRE; Klaudia Woźniak, dyrektor Colliers International; Ewa Ściubidło, Associate Director BOIG; Renata Kusznierska, DTZ; Piotr Kaszyński, Partner Cushman & Wakefield Polska; Mariusz Czerwiak, Associate Director Retail Agency Poland Jones Lang LaSalle; Maciej Celmer, dyrektor działu powierzchni handlowych Mallson, nominowało trzy sieci sklepów specjalistycznych – Komputronik, RTV Euro AGD oraz Media Expert.

Media Expert to sieć elektromarketów, specjalizująca się w dostarczaniu klientom sprzętu RTV i AGD, multimediów, laptopów, sprzętu fotograficznego, smartfonów. Właścicielem ponad 230 elektromarketów Media Expert, spośród 260 w całej Polsce, jest firma Terga SA.

– Serdecznie dziękujemy za wyróżnienie marki Media Expert i spółki Terg SA. Bardzo się cieszymy z nominacji do nagrody – tym bardziej, że 2013 rok był bardzo ważnym okresem w działalności spółki. Po działaniach konsolidacyjnych, dzięki którym z grupy zakupowej przeobraziliśmy się w jednorodną kapitałowo spółkę, mamy sporą ambicję związaną z rozwojem naszej sieci. W 2013 roku otworzyliśmy ponad 40 nowych sklepów a wyremontowaliśmy i odnowiliśmy kolejne 40. W 2014 roku planujemy około 50 nowych sklepów i również około 50–60 planujemy wyremontować i odnowić – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet prezes zarządu Terg SA Marek Grzebita.

Komputronik SA działa na polskim rynku od ponad 17 lat. Oferuje sprzęt komputerowy, oprogramowanie, akcesoria elektroniczne, a także produkty AGD i RTV. Klienci sieci mają do dyspozycji 45 tys. produktów około 700 różnych marek. Sieć sprzedaży tworzy około 220 salonów. Spółka prowadzi także sklep internetowy Komputronik.pl, który do tej pory odnotował ponad 2 miliony zamówień. W kwietniu 2013 roku spółka otworzyła w Warszawie pierwszy w Polsce salon nowoczesnych technologii i największy sklep komputerowy w kraju – Komputronik Megastore. Komputronik SA wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Komputronik, do której należą również: Komputronik Biznes, Benchmark, Komputronik API, Idea Nord, Cogitary, Movity, Activa, Log Systems, Contanisimo Limited, a także czeska spółka K24. Spółka od 2007 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

RTV Euro AGD jest wyspecjalizowaną siecią detaliczną oferującą sprzęt audio-wideo, zmechanizowany sprzęt gospodarstwa domowego, laptopy i inny sprzęt komputerowy, sprzęt telekomunikacyjny, sprzęt fotograficzny oraz akcesoria. Pierwszy salon powstał w 1990 roku w Warszawie i przez kolejne 4 lata marka rozwijała się tylko na terenie stolicy. W 1994 roku otwarciem sklepu w Gdańsku RTV Euro AGD rozpoczęło ekspansję ogólnopolską. W październiku 2013 roku spółka świętowała otwarcie 200. salonu. W planach spółki, jak powiedział redakcji Retailnet Andrzej Czarnecki, dyrektor ds. rozwoju Euro-Net sp. z o.o. – spółki, która jest właścicielem sieci RTV Euro AGD, jest oddanie do użytku około 20 nowych sklepów w 2014 roku. Nowe sklepy będą otwierane w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców, w galeriach i parkach handlowych oraz obiektach wolnostojących.

Ogłoszenie wyników konkursu SCF Retailers Awards 2014  będzie kulminacyjnym punktem programu zimowej edycji Shopping Center Forum. Już po raz drugi wręczone zostaną statuetki dla najlepszych najemców centrów handlowych.

Forum odbędzie się 6 lutego 2014 roku w Warszawie. Więcej szczegółów TUTAJ.