Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova SA.
Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova SA.

– W imieniu Zarządu Galerii Galena w Jaworznie składamy serdecznie podziękowania mieszkańcom, internautom oraz wszystkim zwolennikom i sympatykom realizacji projektu budowy Galerii Galena w Jaworznie za ich społeczną inicjatywę zbierania głosów poparcia dla tej inwestycji – powiedziała Ewa Bobkowska, prezes P.A. Nova i zarządu Galerii Galena

– Jesteśmy wdzięczni za zainicjowaną przez Państwa akcję zbierania podpisów pod petycją do Marszałka Województwa w celu przekonania go, że jego pierwotna – pozytywna decyzja – dotycząca budowy Galerii Galena w Jaworznie była słuszna.

– Jednocześnie pragniemy podkreślić, że pozytywna rekomendacja Marszałka Województwa dla budowy Galerii Galena pozwoli na skorzystanie z kredytu unijnego w ramach funduszu Jessica. Realizując budowę galerii w ramach funduszu, miasto i jego mieszkańcy mają gwarancję, że projekt zostanie ukończony w listopadzie 2015 roku. Ponadto takie rozwiązanie gwarantuje dodatkowe korzyści w postaci przekazania dodatkowych środków pieniężnych z budżetu inwestora na organizację rocznie prawie 50 akcji społecznych, kulturalnych, sportowych, zdrowotnych skierowanych do mieszkańców miasta Jaworzna.

– Jeszcze raz serdecznie dziękuję za wsparcie wszystkim zwolennikom inwestycji i wierzymy, że wspólnie uda nam się zrealizować projekt – dodała Ewa Bobkowska.

Powierzchnia całkowita Galerii Galena będzie liczyć około 84 tys. mkw. Powierzchnia handlowa wyniesie prawie 32,5 tys. mkw. Firma P.A. Nova przewidziała również parking dla samochodów na 835 miejsc. Obiekt powstanie na działce po dawnym kopalnianym szybie Kościuszko. Teren znajduje się w samym centrum Jaworzna przy ulicy Grunwaldzkiej, naprzeciwko hali widowiskowo-sportowej. Inwestycja cieszy się zainteresowaniem wśród chętnych najemców i z pewnością zadowoli mieszkańców Jaworzna, które jest prawie ostatnim 100-tysięcznym miastem w Polsce bez galerii handlowej.

Rozpoczęcie budowy galerii przewidziano na wiosnę 2014 roku, a otwarcie na rok 2015. Obecnie prowadzone są prace przygotowawcze i dalsza komercjalizacja.

Projekt centrum handlowego Galeria Galena zostanie zaprezentowany podczas Shopping Center Forum 2014 Winter Edition. Więcej informacji o inwestycji spółki P.A. Nova  będzie można uzyskać na stoisku 6.2. Zimowa edycja SCF odbędzie się 6 lutego w warszawskim hotelu Hilton. Więcej informacji nt. Forum znajduje się na stronie scf2014winter.staging-retailnet.kinsta.com.