Solar
Solar

Zarząd Solar Company SA poinformował w ostatnim raporcie, że skonsolidowane nieaudytowane przychody ze sprzedaży osiągnięte w grudniu 2013 roku wyniosły 11,4 mln zł, w tym salony własne (sprzedaż realizowana w salonach własnych Grupy Kapitałowej Solar Company SA, w tym w outletach) – 10,6 mln zł

Dla porównania przychody ze sprzedaży osiągnięte w grudniu 2012 roku wyniosły 10,9 mln zł. W tym w salonach własnych należących do spółki Solar oraz outletach firma osiągnęła wynik na poziomie 10,6 mln zł.

Solar Company jest właścicielem marki Solar. Pod marką Solar sprzedawane są autorskie kolekcje odzieży damskiej oraz akcesoriów odzieżowych (torebki, paski, czapki, kapelusze, chusty, szaliki, rękawiczki, okulary przeciwsłoneczne, parasolki oraz biżuteria).

Grupa Solar rozwija sieć sprzedaży zarówno w Polsce, jak i za granicą, która obejmuje obecnie 243 placówki (sieć sprzedaży Grupy w Polsce obejmuje 203 punktów handlowych, składającą się z 78 sklepów własnych – w tym 12 sklepów typu outlet, 9 sklepów franczyzowych oraz 116 sklepów partnerskich). Od kilku lat Grupa jest również obecna na rynkach zagranicznych poprzez sieć sklepów partnerskich i franczyzowych, która obejmuje obecnie 40 sklepów (31 partnerskich oraz 9 franczyzowych) zlokalizowanych m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji, Iranie, Ukrainie oraz na Słowacji i Białorusi.

Zarząd Solar Company SA poinformował też, że 7 stycznia 2014 roku Maria Pyzio złożyła rezygnację z funkcji wiceprezesa zarządu Solar Company SA z dniem 15 stycznia 2014 roku z powodów osobistych, pozostając na stanowisku dyrektora artystycznego i szefa kolekcji.

Maria Pyzio jest współzałożycielką i współwłaścicielką Solar Company SA. Związana jest ze spółką od momentu jej powstania (1989 roku). Pyzio pełniła funkcję jurora w wielu konkursach dla projektantów i konkursach modowych. Jest absolwentką Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na kierunku pedagogika.