Platforma rezerwacyjna BlueVendo, za pomocą której touroperatorzy zarządzają sprzedażą online, została zintegrowana z płatnościami PayByNet. Jest to system bezpośrednich płatności internetowych Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A.

Wdrożony na platformie BlueVendo system PayByNet pozwala m.in. na uruchomienie automatycznego księgowania z wykorzystaniem możliwości wirtualnych rachunków mass-collect. Z takiego rozwiązania korzysta już Exim Tours.

PayByNet to system płatności internetowych, który pozwala na bezpośrednie przesyłanie pieniędzy pomiędzy klientem a touroperatorem. Usługa ta umożliwia realizację płatności online, przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dokonana płatność jest nieodwołalna, a przekazana do touroperatora informacja jest równoważna z gwarancją wpłaty. Dzięki takiemu rozwiązaniu sprzedawca towaru lub usługi może natychmiast przystąpić do realizacji zamówienia, bez oczekiwania na fizyczne wpłynięcie środków na konto.

„Środki w usłudze PayByNet trafiają do odbiorcy w schemacie jedna płatność – jeden przelew. Ponieważ wpłata nie jest pomniejszana o wartość prowizji, ułatwia to księgowanie po stronie sprzedawcy.” – wyjaśnia Artur Wojtczuk, dyrektor odpowiedzialny za rozwój PayByNet w KIR S.A. „Dodatkowo, usługa PayByNet jest jedyną usługą płatności internetowych w Polsce, która ze względu na swój schemat działania, jest w stanie obsługiwać i współpracować z systemami płatności masowych tzw.  mass-collect,  pozwalającymi na pełną automatykę procesów księgowych. Dzięki takiemu połączeniu dużo łatwiej zarządzać płatnościami, a tym samym można zoptymalizować koszty księgowe.”

Exim Tours korzysta z systemu rezerwacyjnego BlueVendo, a do obsługi ruchu w rezerwacjach i sprzedaży ofert wykorzystuje właśnie system mass-collect. „W momencie dokonywania rezerwacji każdemu klientowi przypisywany jest indywidualny numer wirtualnego rachunku bankowego dla realizowanego zamówienia. Pomaga to w identyfikacji osoby i transakcji.” – mówi Tomáŝ Husar, dyrektor zarządzający Exim Tours. „Od niedawna udstępniamy naszym klientom system PayByNet. Dzięki niemu całość transakcji, łącznie z rozksięgowaniem przebiega automatycznie, co zmniejsza koszty, ułatwia pracę i zwiększa efektywność. Płatności są od razu kierowane na indywidualne, wirtualne konto bankowe klienta. Ma to szczególne znaczenie przy płaceniu np. za wczasy last minute, a także w sytuacji reklamacji. Dzięki PayByNet otrzymujemy informacje o płatności w chwili jej dokonywania i mamy gwarancję wpływu środków na konto nawet tego samego dnia.” – dodaje.

BlueVendo to profesjonalne oprogramowanie back-office dla touroperatorów, które pozwala na efektywną obsługę rezerwacji i ułatwia prowadzenie rozliczeń z agentami i kontrahentami. Z platformy korzysta już ok. 50 organizatorów oraz 4,5 tysiąca pośredników turystycznych. Firma zapewnia dostęp do PayByNet, bez konieczności dokonywania inwestycji i zmian informatycznych po stronie klientów.

„Od kliku lat rozwijamy oprogramowanie back-office dla organizatorów podróży z Polski i z Niemiec. System płatności PayByNet jest rozwiązaniem, które szczególnie dobrze działa dla rezerwacji typu „last minute”, ponieważ umożliwia automatyczne potwierdzanie rezerwacji natychmiast po dokonaniu płatności przez klienta. Co ważne, rozwiązanie to jest łatwe w obsłudze również pod względem księgowości. Wpłata dokonywana jest bezpośrednio przez klienta w systemie mass-collect, w kwocie niepomniejszonej o prowizję. Umożliwia to jednoznaczne identyfikowanie płatności.” – zapewnia Artur Kusak, dyrektor zarządzający BlueVendo.

PayByNet to pierwszy w Polsce system do realizacji bezpośrednich i gwarantowanych płatności internetowych. Umożliwia realizację przelewów online, przez 24 godziny na dobę, także w weekendy. Jest to możliwe dzięki bezpośredniej integracji systemu z bankami i przekazywaniu przez KIR S.A. natychmiastowej informacji o zleceniu przelewu do sklepu internetowego lub urzędu. Transakcję gwarantuje izba jako operator systemu rozliczeniowego ELIXIR. System PayByNet został zintegrowany z elektroniczną Platformą Usług Administracji Publicznej (ePUAP) i jest systemem umożliwiającym klientom wnoszenie opłat urzędowych drogą elektroniczną i pozwalającym na generowanie Elektronicznego Poświadczenia Opłaty.

BlueVendo to rozwiązanie dla organizatorów turystycznych umożliwiające kalkulowanie oferty i zarządzanie rezerwacjami. To też jeden z kanałów sprzedażowych używany przez tysiące agentów turystycznych. Platforma BlueVendo zintegrowana jest z portalami turystycznymi, oferującymi sprzedaż bezpośrednią (B2C). BlueVendo udostępnia także strefę klienta umożliwiającą opłacenie rezerwacji oraz odprawę on-line (e-bilet i e-voucher) samodzielnie przez klienta. W 2013 roku poprzez BlueVendo obsłużono wakacje dla blisko 400 tysięcy podróżnych.