Drogeria Vica

Właściciel sieci drogerii Vica zakłada stały rozwój placówek w 2014 roku oraz powiększanie powierzchni swoich salonów

– Planujemy otwieranie przez najbliższe lata około 8 sklepów rocznie. Jednocześnie ze względu na zmieniające się oczekiwania klientów nowo otwierane sklepy będą posiadały większą powierzchnię niż dotychczasowe. Przykładem może być Grodzisk Wielkopolski, gdzie dotychczasowy sklep został przeniesiony do lokalu o powierzchni 300 mkw. Znajdą się  w nim, poza asortymentem drogeryjnym, także usługi fryzjerskie – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Dariusz Tomczak, prezes drogerii Vica.

Sklepy sieci Vica są lokalizowane przy ulicach handlowych i w mniejszych centrach handlowych.

– Podjęte założenia co do rozwoju są bezpieczne finansowo dla firmy. Drogerie Vica są także dobrze przygotowane pod względem kadrowym i logistycznym do takiego tempa ekspansji – podkreśla Dariusz Tomczak.

Drogerie Vica to polska sieć sklepów z asortymentem kosmetyczno-drogeryjnym, uzupełnianym produktami sezonowymi i drobnym sprzętem AGD. Vica to firma rodzinna kierowana przez Dariusza Tomczaka – jej założyciela, który w dalszym ciągu pozostaje głównym udziałowcem firmy.

Pierwszy sklep pod szyldem Vica powstał w 2004 roku, a obecnie sieć liczy 26 placówek zlokalizowanych w zachodniej i południowej Polsce. W drogeriach Vica funkcjonują także kąciki kosmetyczne, w których klientki mogą korzystać z bezpłatnego makijażu.

Asortyment sklepów stanowią produkty takich międzynarodowych marek, jak L’Oréal, Nivea, Procter&Gamble, Henkel, MaxFactor. W sklepach Vica znaleźć można także polskie marki: Dermika, Bielenda, Eveline, Lirene czy Ziaja. Ostatnio spółka wprowadziła na polski rynek także hiszpańską markę Byphasse.

Jak informują przedstawiciele sieci, w przypadku każdej lokalizacji swojego sklepu firma stara się dostosować rodzaj i szerokość asortymentu do lokalnych gustów i przyzwyczajeń klienta.

Przedstawiciele Vica sp. z o.o. będą uczestnikami Shopping Center Forum Winter Edition. Forum odbędzie się 6 lutego 2014 roku w Warszawie. Więcej szczegółów TUTAJ.