Sieci: Rossmann, Super-Pharm, Hebe oraz Ziaja zostały nominowane do nagrody SCF Retailers Awards w kategorii Drug Store of the Year 2014. Zwycięzcę poznamy 6 lutego podczas Shopping Center Forum 2014 Winter Edition

Rossmann rozpoczął swoją działalność w Polsce 20 lat temu.  W 2014 roku Rossmann planuje otworzyć 150 sklepów. W grudniu 2013 roku spółka otworzyła drogerię Rossmann w Centrum Handlowym Atrium Targówek, która jest 830. sklepem w Polsce i 80. w Warszawie. W styczniu 2015 roku firma planuje świętować otwarcie 1000 placówki Rossmanna w Polsce. Założycielem firmy jest Dirk Rossmann, który otwierając swój pierwszy sklep w 1972 roku w Hanowerze, stał się pionierem koncepcji samoobsługowych sklepów drogeryjnych. Pod marką Rossmann firma działa w Polsce, Niemczech, Czechach, Turcji, Albanii, na Węgrzech i prowadzi ponad 2950 drogerii. Rossmann SDP należy do grupy kapitałowo-zakupowej tworzonej przez Rossmann GmbH i A.S. Watson.

Super-Pharm to koncept łączący aptekę, drogerię i perfumerię, przy czym część apteczna jest podstawowym trzonem działalności spółki. Sklepy Super-Pharm działają w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców i są zlokalizowane w centrach oraz galeriach handlowych, a także przy głównych ulicach handlowych. Obecnie Super-Pharm posiad 50 sklepów w Polsce, które działają w największych miastach. Lokale sieci mają średnio od 300 do 650 mkw. powierzchni. Plany na przyszłość sieci Super-Pharm to nawet 300–400 placówek. Za ekspansję sieci na terenie kraju odpowiada Super-Pharm Poland sp. z o.o. Spółka pod koniec 2013 roku uruchomiła dwa lokale: w CH Klif Gdynia i poznańskim Starym Browarze. Super-Pharm próbuje również inwestycji w miastach poniżej 100 tys. mieszkańców. Pierwszym takim przykładem ekspansji w mniejszych miejscowościach jest niedawne otwarcie salonu sklepu w CH Trzy Korony w Nowym Sączu.

Należącą do firmy Jeronimo Martins sieć Hebe tworzy ponad 100 placówek różnego formatu, które znajdują się zarówno w galeriach handlowych, jak i przy ulicach. W ostatnim czasie otwarto kilka drogerii w centrach handlowych – m.in.: w CH Toruń Plaza, CH Suwałki Plaza czy w warszawskim Placu Unii. Spółka uruchamia lokale o powierzchni powyżej 400 mkw., m.in. w galeriach handlowych dla formatu Hebe wraz z apteką. Natomiast dla samodzielnej drogerii Hebe potrzebuje powierzchni około 250 mkw. Na ten rok firma ma już podpisaną umowę najmu lokalu o powierzchni ponad 330 mkw. w CH Atrium Felicity w Lublinie. Sieć Hebe jest konceptem drogerii oferującym asortyment w sześciu głównych kategoriach: Beauty Expert, Hebe Hair, DermoPharm, Hebe loves babies, Home& Life oraz Hebe Men.

Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków sp. z o.o. została założona w 1989 roku przez farmaceutów Aleksandrę i Zenona Ziaja. Firma ze 100-proc. udziałem kapitału polskiego prowadzi produkcję farmaceutyków oraz wysokiej jakości kosmetyków. Oprócz produkcji spółka prowadzi sieć salonów sprzedaży Ziaja dla Ciebie. Obecnie spółka posiada sieć ponad 100 sklepów Ziaja dla Ciebie. W planach jest dalsza ekspansja. W zeszłym roku spółka uruchomiła sklepy m.in. w Galerii Renova (Warszawa), Galerii Katowickiej, Galerii Handlowej Starówka (Stargard Szczeciński), CH Turzyn (Szczecin), CH Stara Kablownia (Czechowice-Dziedzice), Poznań City Center, CHR Riviera (Gdynia).