Dekada Brodnica

Rozpoczęły się prace przy budowie Dekady Brodnica – inwestycji łączącej funkcję centrum handlowego i dworca autobusowego, realizowanej przez spółkę Dekada Realty

Otwarcie nowo powstającego obiektu zaplanowano w drugiej połowie 2014 roku.

Dekada Brodnica to dziewiąte centrum handlowe realizowane przez grupę Dekada Realty i jednocześnie trzecie, które będzie zintegrowanym centrum komunikacyjno-handlowym.

Nowo powstająca inwestycja zlokalizowana jest w śródmieściu Brodnicy, przy skrzyżowaniu ul. Sądowej i ul. Sienkiewicza. W kompleksie parterowego centrum handlowo-usługowego znajdzie się dworzec autobusowy z kasami biletowymi i poczekalnią. Oczekujący na autobus podróżni będą mogli skorzystać z oferty handlowej, którą stworzy 8 lokali zlokalizowanych na powierzchni ponad 1,7 tys. mkw. GLA. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu znajduje się supermarket Kaufland, McDonald`s oraz stacja benzynowa Statoil.

– Umowa z generalnym wykonawcą Dekady Brodnica została podpisana, a budowa obiektu rozpoczęła się 8 stycznia 2014 roku. Obecnie wykonywane są prace przygotowawcze obejmujące organizację placu budowy i zaplecza, powoli przygotowujemy się także do rozpoczęcia robót związanych z fundamentowaniem obiektu, jak i prac związanych z instalacjami zewnętrznymi i przyłączami mediów do budynku. Konieczne będzie także przygotowanie tymczasowej lokalizacji dla dworca PKS, gdyż obiekt pełniący obecnie tę funkcję w najbliższym czasie zostanie rozebrany – mówi Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty.

Dekada Realty po raz pierwszy połączyła funkcję handlową z komunikacyjną trzy lata temu, realizując swoje pierwsze centrum handlowe typu convenience – Dekadę Myślenice. Obiekt zintegrowany z myślenickim dworcem autobusowym codziennie odwiedzają zarówno mieszkańcy miasta, jak i podróżni, którzy dojeżdżają do pracy i szkoły autobusem.

– Dworce kolejowe i autobusowe to często najlepsze lokalizacje w miastach. W ostatnich latach były to też najbardziej zaniedbane części miast. Połączenie funkcji obsługi komunikacyjnej z funkcją handlowo-usługową stwarza wreszcie możliwości budowy nowych, nowoczesnych obiektów, będących zintegrowanymi centrami komunikacyjno-handlowymi – mówi Aleksander Walczak. – Dekada w Myślenicach była pewnego rodzaju testem wprowadzanego przez nas konceptu. Połączenie dworca autobusowego z centrum handlowym sprawdziło się doskonale i sprawiło, iż Dekada Myślenice stała się centralnym punktem w mieście. Idealnie wypełniliśmy niszę rynkową i potrzeby lokalnych konsumentów, a centrum handlowe bezustannie cieszy się dużym powodzeniem. Sukces tego obiektu mamy zamiar powtórzyć m.in. w Brodnicy – dodaje A. Walczak.

Formuła połączenia centrum handlowego z dworcem autobusowym spodobała się także najemcom Dekady w Brodnicy, którzy poza formatem doceniają także położenie obiektu. – Cieszymy się, że mieszkańcy Brodnicy będą mieli do dyspozycji sklep Neonet w atrakcyjnym miejscu, w ścisłym centrum miasta. Liczymy także, że dzięki połączeniu obiektu handlowego z dworcem autobusowym nasz salon będzie cieszył się dużą odwiedzalnością – mówi Wojciech Kiestrzyń, wiceprezes zarządu Neonet.

Poziom komercjalizacji obiektu wynosi ponad 90 proc. W obiekcie swój salon o powierzchni ponad 450 mkw. otworzy marka Neonet – sieć sprzedaży detalicznej sprzętu AGD, RTV i IT. Sklep o powierzchni ponad 400 mkw. otworzy także drogeria Rossmann. Kolejnym najemcą będzie sklep marki CCC (ponad 400 mkw.). W obiekcie znajdą się także dworzec PKS, apteka oraz inne punkty handlowo-usługowe z segmentu convenience.

Za komercjalizację Dekady Brodnica odpowiada BOIG Property Consulting. Projekt obiektu wykonały firmy Air Projekt i Atelier.com, a generalnym wykonawcą robót jest firma Erbud.