inpost paczkomaty

Stefczyk Finanse, partner placówek Kasy Stefczyka oraz InPost zakończyły integrację swoich punktów. Wspólna oferta obu firm, obejmująca obsługę pocztowo-kurierską oraz możliwość skorzystania z usług finansowych, jest już dostępna we wszystkich 400 placówkach Kasy Stefczyka zarządzanych przez Stefczyk Finanse.

Dotychczas w placówkach Kasy Stefczyka klienci mogli skorzystać z zaawansowanej oferty usług finansowych: dokonać przekazu pieniężnego lub przelewu, uzyskać pożyczkę czy zakupić ubezpieczenie. Teraz – dzięki kooperacji Kasy z marką Stefczyk Finanse oraz współpracy z InPost – konsumenci mogą nadać lub odebrać list czy paczkę za pomocą zintegrowanych punktów .

Obsługa pocztowa w placówkach Kasy Stefczyka odbywa się elektronicznie – na terminalach z oprogramowaniem pocztowym, dzięki czemu pozwala zbierać informacje online o nadaniach i przesyłkach odebranych. Dodatkowo, na ukończeniu są prace wdrażające obsługę przesyłek do Paczkomatów InPost – tym samym klienci będą mogli nadać i odebrać paczki w każdej placówce Kasy Stefczyka zarządzanej przez Stefczyk Finanse.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tempa, w jakim udaje nam się integrować placówki – od podpisania strategicznego porozumienia minęło zaledwie kilka miesięcy, a już dostosowaliśmy wszystkie nasze punkty. Wraz ze Stefczyk Finanse wprowadzamy na polski rynek nowy, wyższy poziom usług bardzo istotnych z punktu widzenia konsumenta, czyli tych wykonywanych niemal każdego dnia. Klienci doceniają komfort i zakres oferty, jaki proponujemy im w rozbudowanych punktach. Zamierzamy kontynuować ten kierunek rozwoju POK i zawierać kolejne formy współpracy gwarantujące ciągłe rozszerzanie oferty produktowej. Jesteśmy gotowi na obsługę najbardziej wymagających projektów pocztowych. Potwierdza to m.in. współpraca z Polską Grupą Pocztową przy realizacji dużego kontraktu na rzecz sądów powszechnych i prokuratur.” – mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

„Od ponad 20 lat obserwujemy dynamiczny rozwój Kasy Stefczyka. Świadcząc usługi finansowe dla setek tysięcy Polskich rodzin zapewniamy im dostęp do produktów finansowych i ubezpieczeniowych na korzystnych warunkach. Współpraca z marką Stefczyk Finanse oraz InPost pozwala na nieustanne rozszerzanie zakresu usług, z których korzystać mogą zarówno osoby zrzeszone w Kasie, jak również Ci, którzy nie należą do spółdzielczego grona członków. Integrując szereg zróżnicowanych świadczeń, eliminujemy dyskomfort związany z ich realizacją w różnych miejscach – placówkach wielu instytucji. Możliwość skorzystania z usług finansowych, ubezpieczeniowych, pocztowych, czy też opłacenia rachunków, sprawia, że placówki Kasy Stefczyka stają się punktami, które warto odwiedzać każdego dnia.” – wyjaśnia Krzysztof Lewandowski, wiceprezes Kasy Stefczyka.

InPost świadczy usługi pocztowe za pośrednictwem niemal 6700 Punktów Obsługi Klienta w każdej gminie na terenie całego kraju, z czego 400 POK udostępnionych jest w placówkach Stefczyk Finanse, a kolejnych 5000 w placówkach sieci RUCH.

Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Franciszka Stefczyka (od 2010 roku – Kasa Stefczyka) powstała w 1993 roku. Jest największą SKOK działają w Polsce. Dzięki współpracy z nową marką – Stefczyk Finanse rozszerza zakres świadczonych usług zapewniając konsumentom szeroki dostęp do produktów finansowych, ubezpieczeniowych, a także komfort korzystania z usług pocztowych.