Groupon srzedaż internetowa

Groupon ogłosił przejęcie sklepu online Ideeli za kwotę 43 milionów dolarów. Transakcja miała miejsce 13 stycznia 2014 roku i jest częścią planów firmy na zaistnienie w świecie mody.

Źródło: ideeli.com

Ideeli będzie w dalszym ciągu działać jako samodzielna strona, a siedziba firmy zostanie w Nowym Jorku. „Pragniemy z dumą ogłosić, że jesteśmy teraz częścią Groupon! Jako globalny lider w handlu lokalnym cieszymy się, że możemy zaoferować naszym nowym klientom niesamowity wybór okazji oraz najbardziej poszukiwanych produktów” – czytamy na oficjalnym blogu Ideeli.

“Cenimy Groupon za markę, zasięg działania i wizję. Jest to doskonały partner dla naszej firmy, ponieważ zapewni nam nowe szanse na dalszy rozwój” – powiedział Stefan Pepe, prezes Ideeli.

Groupon od jakiegoś czasu konsekwentnie kontynuuje zmianę formatu działalności, polegającej na odejściu od codziennych promocji oraz błyskawicznej sprzedaży na rzecz ofert lokalnych. Firma podjęła pierwsze działania mające na celu umocnienie nowego modelu biznesowego uruchamiając swoją nową stronę WWW oraz własne centrum logistyczne. Groupon twierdzi, że zakup Ideeli wynika z doświadczenia, które firma posiada w sprzedaży błyskawicznej oraz jej rosnącą obecność w kanale online.

Prezes Groupon, Eric Lefkofsku, powiedział: “Wyrażamy ogromną radość z powodu dołączenia Ideeli do naszego zespołu. Krok ten poszerzy naszą ofertę artykułów odzieżowych a także zbliży nas do wielu topowych marek z branży. Nasi klienci wyrażają zainteresowanie tego typu ofertami, poszerzenie asortymentu jest więc w tej sytuacji jak najbardziej na miejscu. Docelowo chcemy, aby Groupon stał się wirtualnym targowiskiem, pierwszym miejscem, w które klienci zaglądają gdy chcą kupić jakiś produkt – nieważne, z jakiej branży” – powiedział Eric Lefkofsky, prezes Groupon.

Ideeli to firma z branży modowej, założona w 2007. W swojej ofercie Ideeli posiada ubrania, dodatki oraz ozdoby domowe najbardziej popularnych marek odzieżowych.