Broda i wąsy już dawno powróciły do łask. Teraz wszyscy brodacze i wąsacze będą mogli kupić swoje brzytwy, nożyczki i odżywki bez wychodzenia z domu. Ruszył pierwszy w Polsce sklep internetowy dla brodaczy.

Beardshop.pl wystartował w sierpniu 2013 roku. Asortyment sklepu obejmuje właściwie wszystkie produkty, które dumni posiadacze brody i wąsów mogliby uznać za przydatne. Szampony i odżywki, wosk do formowania zarostu w fantazyjne kształty a także kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla tych, którzy wolą golić się na gładko – to wszystko znajdziemy w beardshop.pl. Ciekawostką jest dział „literatura”, w którym znajdują się poradniki, jak skutecznie dbać o zarost.

Asortyment prezentowany przez beardshop.pl jest zarówno imponujący, jak i zaskakujący. Chociaż ceny produktów nie należą do najniższych, uwagę przyciąga zarówno design stron artykułów jak i wzornictwo sprzedawanych produktów. Większość z nich stylistyką nawiązuje do etykiet kosmetyków z początku ubiegłego stulecia. Próżno też szukać nowoczesnych golarek elektrycznych, czy jednorazowych maszynek do golenia. Beardshop stawia na klasykę: brzytwy, maszynki na żyletki i pędzle do piany.

Źródło: Beardshop.pl

Beardshop.pl podąża za marketingowymi trendami, intensywnie promując markę i sprzedawane produkty w mediach społecznościowych. Profil firmy na Facebooku liczy już ponad 2 tys. fanów, marka prowadzi także profile na portalach Instagram, Pinterest i Flickr. Beardshop celuje także w tzw. content marketing – na stronie sklepu można znaleźć „kącik brodacza” z poradami dotyczącymi hodowania zarostu oraz dbania o niego. Całość sprawia wrażenie wyjątkowo przyjemne i spójne w swojej treści. Wrażenie to jest na tyle dobre, że trochę boję się przeczytać w całości zamieszczone poradniki – może okazać się, że moja broda i wąsy nie będą już wyobrażały sobie życia bez specjalnego szamponu i odżywki.

Sklep korzysta z rozwiązań e-commerce dostarczanych przez firmę Shoplo, planuje jednak rozszerzenie działalności na inne kanały sprzedaży. Za produkty dostępne w beardshop.pl można zapłacić na kilka sposobów – akceptowane rodzaje płatności obejmują przelew, kartę kredytową, płatność przy odbiorze oraz PayPal. Płatności zabezpieczone są za pomocą protokołu SSL. „Klient przegląda sklep przy użyciu protokołu HTTP lecz gdy tylko kliknie przycisk „Zamawiam”, który prowadzi do finalizacji zamówienia, zostaje przekierowany do bezpiecznego połączenia HTTPS, które jest szyfrowane mocnym kluczem bezpieczeństwa SSL (AES-256, 256-bitowe szyfrowanie) dostarczanym poprzez platformę Shoplo.pl.
W trakcie realizacji płatności również stosowane są klucze bezpieczeństwa SSL” – zapewniają przedstawiciele beardshop.pl.

Bearshop.pl na razie oferuje jedynie wysyłkę na terenie Polski. Sklep proponuje kilka opcji dostawy – są wśród nich klasyczna paczka pocztowa, przesyłka polecona InPost oraz odbiór zamówionych produktów w Paczkomacie. W zależności od preferowanej opcji, czas dostawy może wahać się od jednego do trzech dni.