Wizualizacja CH Ogrody
Wizualizacja CH Ogrody

W Centrum Handlowym Ogrody w Elblągu otwarte zostały trzy kolejne salony: Apteka Centrum, Księgarnia Matras oraz Piekarnia-Cukiernia Raszczyk. Wszystkie znajdują się w zmodernizowanej części rozbudowywanego Centrum

Piekarnia-Cukiernia Raszczyk jest pierwszym lokalem, który w 2014 roku otworzył swoje drzwi dla klientów CH Ogrody. Najemca zajmuje łączną powierzchnię 104 mkw.

W zmodernizowanej części galerii w ostatnim czasie otwarte zostały jeszcze dwa lokale, które stanowią dopełnienie kompleksowego portfolio najemców CH Ogrody – księgarnia oraz apteka. Księgarnia Matras zajmuje powierzchnię 128 mkw. Matras jest jednym z liderów w dystrybucji książek na polskim rynku. W księgarniach na terenie Polski Matras oferuje ponad 130 tys. tytułów książek. Oferta sieci jest skierowana do czytelników o różnych zainteresowaniach.

Apteka Centrum zajmuje powierzchnię 125 mkw. Wszystkie trzy nowe obiekty zlokalizowane są w zmodernizowanej części Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu. Nowo otwarte sklepy należą do marek, które są doskonale znane na lokalnym rynku z uwagi na to, że były już najemcami Ogrodów przed rozpoczęciem rozbudowy Centrum i cieszyły się uznaniem wśród jego klientów.

Poziom komercjalizacji Ogrodów znacząco przekracza 60 proc. Swoje salony w przebudowanej części CH Ogrody otworzyły już sieci: RTV Euro AGD, CCC, Deichmann, House, Sinsay, Vision Express, Quiosque, Apart (tymczasowe stoiska do momentu otwarcia salonu), Matras, Apteka Centrum, Orange, Crux, Yes, Esotiq, pralnia Perfect Clean, Plus GSM, T-mobile, Inmedio, Play, Piekarnia Raszczyk oraz Kantor. Nieprzerwanie swoich klientów obsługuje hipermarket Carrefour. Po zakończeniu rozbudowy na dwóch poziomach znajdzie się 130 sklepów i punktów usługowych, m.in. Yves Rocher, Reserved, H&M, New Yorker, Rossmann, Cropp Town, Mohito, Home&You, Douglas, Camaieu, Orsay, Sizeer, McDonald’s, Lara Fabio, Wojas, Apart, Trojan Horse, Grycan, Dobre Smaki, Jubirex, Delikatesy Kogutek, Swiss, Centrum Wczasowe – Wakacje.pl oraz wielosalowe kino. Na trzech poziomach centrum zaplanowany został parking na ok. 1000 miejsc.

Inwestorem projektu jest CBRE Global Investors Poland, a za rozbudowę i komercjalizację obiektu odpowiada firma Acteeum Central Europe, którą w zakresie najmu wspiera CBRE sp. z o.o. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA. Generalnym Wykonawcą jest PORR (Polska) SA.