multichannel sprzedaż online

computer_multichannel

Komputronik S.A., czołowy dystrybutor branży IT i elektroniki w Polsce oraz operator najpopularniejszego w kraju sklepu internetowego z elektroniką www.komputronik.pl, założył spółkę w Niemczech – Komputronik GmbH z siedzibą w Berlinie. Jedynym udziałowcem nowo utworzonej Spółki jest Komputronik SA.

Komputronik GmbH będzie niemieckim oddziałem Komputronik SA. Początkowo Spółka będzie prowadziła sprzedaż detaliczną wybranej oferty Komputronik na terenie Niemiec poprzez działające w tym kraju platformy handlu elektronicznego, natomiast jeszcze w tym roku planowane jest uruchomienie własnego sklepu internetowego. W dalszej przyszłości Komputronik rozważy również sprzedaż produktów i usług do niemieckich klientów biznesowych oraz poszerzenie kanałów zbytu o sprzedaż hurtową na terenie Niemiec, która obecnie prowadzona jest przez spółkę polską.

„Rynek niemiecki jest największym rynkiem w Europie, jest też rynkiem, na którym trudno jest zaistnieć nowym spółkom, szczególnie, jeśli nie są to firmy lokalne. Dlatego też zdecydowaliśmy się na założenie spółki niemieckiej, która będzie oddziałem Komputronik SA w Niemczech – Komputronik GmbH. Naszą sprzedaż rozpoczniemy zarówno na dużych jak i mniejszych platformach sprzedażowych – decydujący dla nas będzie koszt wdrożenia naszej sprzedaży oraz spodziewane efekty. Klientom niemieckim zaproponujemy na początku wybrane produkty z naszej obecnej oferty, których rentowność będzie dla nas satysfakcjonująca. Ofertę będziemy sukcesywnie zwiększać w miarę rozwoju naszej sprzedaży. Mamy zamiar otworzyć w tym  roku własny sklepu internetowy,  dedykowany niemieckim klientom. Nie wykluczamy też scenariusza, w którym w przyszłości Komputronik GmbH rozszerzy kanały zbytu o sprzedaż hurtową, a także obsługę klientów biznesowych.” – powiedział Wojciech Buczkowski, Prezes Zarządu Komputronik S.A.