Fabryka Formy
Fabryka Formy

Fabryka Formy, firma notowana na rynku NewConnect, planuje w 2014 roku uruchomić trzy kluby fitness. Najbliższe otwarcie nastąpi już w marcu w centrum handlowym Galeria Amber. Na potrzeby klubu wynajęto lokal o powierzchni 1,3 tys. mkw. Kolejne centra fitness ruszą w Alpha Business Center w Zielonej Górze i Galerii Mallwowej w Poznaniu

– Jest to początek intensywnej ekspansji sieci klubów Fabryki Formy przewidywanej na najbliższe lata – powiedziała w rozmowie z portalem Retailnet Alicja Liczba, dyrektor marketingu i PR Centrum Fitness Fabryka Formy.

– Obecnie Fabryka Formy SA posiada 4 kluby fitness. W 2013 roku otworzyliśmy trzy kluby: dwa w Poznaniu i jeden w Gorzowie Wielkopolskim. Pierwszy klub Fabryki Formy, który powstał w 2009 roku, ma ponad 3 tys. mkw., kolejne to około 1,5 tys.–1,7 tys. mkw., i takie też mamy w perspektywie (min. 900–1000 mkw.).

Fabryka Formy
Fabryka Formy

– Na najbliższe dwa lata mamy w planach bardzo intensywną ekspansję i rozważamy różne opcje tych działań na rynku klubów fitness. Obecnie poszukujemy lokali przede wszystkim w centrach handlowych – dodała Alicja Liczba.

Fabryka Formy SA od 2009 roku prowadzi działalność w obszarze Fitness&Wellness, od 2011 roku jest również notowana na rynku NewConnect. Przyjęty przez spółkę model biznesowy zakłada budowę nowoczesnej sieci centrów fitness w Polsce pod nazwą Fabryka Formy.