SCF Retailers' Awards 2014

Sieci lokali gastronomicznych KFC, McDonald’s, North Fish i Subway zostały nominowane do nagrody SCF Retailers Awards w kategorii Fast Food Retailer of the Year 2014. Zwycięzcę poznamy już 6 lutego podczas Shopping Center Forum 2014 Winter Edition, które odbędzie się w warszawskim hotelu Hilton

KFC to sieć typu fast food oferująca klientom dania przygotowane na bazie kurczaka. Sieć rozwijana jest w Polsce prze firmę AmRest sp. z o. o. Na dzień 31 grudnia 2013 roku w Polsce sieć posiadała 179 punktów sprzedaży zarówno w centrach handlowych, jak i przy ulicach w dużych i średnich miastach. Każdego dnia kilkanaście milionów klientów zamawia produkty KFC w ponad 100 krajach na całym świecie. Restauracje sieci mieszczą się, m.in. w USA, Kanadzie, Japonii, Wielkiej Brytanii, Australii, Chinach, Korei, Malezji, Tajlandii, Płd. Afryce, Indonezji, Hiszpanii, Arabii Saudyjskiej, Singapurze, Niemczech, Egipcie i w Polsce. Marka ceniona jest przez klientów dzięki unikalnej recepturze kurczaka KFC, którą wynalazł Colonel Harland Sanders ponad pół wieku temu. Stworzona na bazie mieszanki 11 ziół i przypraw panierka, którą obtacza się kawałki kurczaka, stanowi tajemnicę firmy. Oryginalny przepis znajduje się w sejfie, w siedzibie głównej KFC w Louisville.

Sieć restauracji McDonald’s oferuje swoim klientom produkty typu fast food. Marka głównie znana jest ze swoich hamburgerów. W Polsce sieć tworzy 330 restauracji, w tym 198 prowadzonych na zasadzie franczyzy przez 59 licencjobiorców. 234 restauracji posiada opcję typu McDrive. W Polsce działa 104 restauracji z opcją McCafé i 56 restauracji z opcją Gym’n’fun. Firma zatrudnia w naszym kraju ponad 16 tys. pracowników. Firma McDonald’s posiada 34 tys. restauracji w 119 krajach na świecie.

North Fish to sieć 35 restauracji, których menu oparte jest na rybach. Właściciel marki, czyli firma North Food, otwiera lokale o powierzchni od 50 mkw. do 70 mkw. Spółka jest częścią grupy kapitałowej, w skład której wchodzą m.in. Cersanit, Barlinek i Echo Investment. North Food zarządza lokalami w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants) w dwóch formatach: North Fish i Yummie.

Subway to najszybciej rozwijająca się sieć gastronomiczna. Dziś sieć Subway liczy ponad 40 tys. restauracji w 103 krajach i jest największą siecią restauracji na świecie. Pierwsza restauracja Subway w Polsce powstała w 2000 roku w Warszawie, w okolicy Giełdy Papierów Wartościowych. Obecnie sieć liczy 82 punktów w całym kraju, z kolejnymi 10 w budowie.

Szczegóły związane z Shopping Center Forum można znaleźć TUTAJ.