Salon Lavard

– Nominacja w kategorii Men’s Fashion Retailer of the Year 2014 jest dla marki Lavard ogromnym wyróżnieniem. Czujemy się zaszczyceni możliwością uczestniczenia w tak prestiżowym wydarzeniu. Rozwój naszej marki zawdzięczamy przede wszystkim współpracownikom, bez których osiągnięcie obecnej pozycji marki nie byłoby możliwe – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Marcin Gacek, prezes Lavard sp. z o.o., współwłaściciel firmy Gamatex sp.j

Wśród nominowanych do nagrody SCF Retailers Awards w kategorii SCF Men’s Fashion Retailer of the Year 2014 oprócz Lavard znalazły się Giacomo Conti i Pako Lorente. Zwycięzcę poznamy 6 lutego podczas Shopping Center Forum 2014 Winter Edition.

Spółka Lavard posiada sieć ponad 90 salonów zlokalizowanych przede wszystkim w centrach handlowym na terenie Polski. Mark rozwija się na Węgrzech, gdzie posiada 27 punktów sprzedaży w sklepach typu multibrand. Ponad 30 punktów sprzedaży znajduje się na Słowacji. Asortyment marki w mniejszej skali jest także dostępny w Austrii, na Łotwie, Litwie i Ukrainie. Spółka posiada również pierwszy fnanczyzowy salon w Czechach. Lavard ma już podpisanych 8 umów najmu na rok 2014.

W 2013 roku sklepy sieci pojawiły się w centrach handlowych – m.in. w Galerii Bronowice i Galerii Krakowskiej w Krakowie, CH Sadyba Best Mall w Warszawie, CH PEPS w Gorlicach, Galerii Katowickiej, CH M1 w Czeladzi, City Center Poznań, CH Focus Mall w Potrkowie Trybunalskim, CH Riviera w Gdyni.

Lavard jest polską marką, specjalizującą się w branży mody męskiej. W swojej ofercie posiada asortyment we włoskim stylu – m.in. kurtki, płaszcze, garnitury, koszule, szale, spodnie, marynarki oraz galanterię skórzaną. Marka należy do grupy odzieżowej Gamatex. W sierpniu 2013 roku spółka wprowadziła kolekcję damską. Kolekcja dostępna jest w salonie przyfabrycznym w Starem Bystrem i w salonie w Przemyślu.