Salon Vision Express

Brytyjska sieć salonów optycznych Vision Express poinformowała o przejęciu 65 sklepów sieci Rayner Opticians. Po przejęciu liczba salonów sieci w Wielkiej Brytanii i Irlandii wzrosła do 367 placówek

To nie pierwsze tego typu działanie marki Vision Express, która w ostatnim czasie poszerza swoją sieć dzięki przejmowaniu placówek po innych salonach optycznych. Przypomnijmy, w ubiegłym roku sieć Vision Express nabyła 12 salonów optycznych od Crown Eyeglass Ltd.

– To dla nas bardzo ważny okres. Vision Express w ciągu ostatnich trzech lat koncentruje się na poszukiwaniu nowych możliwości rozwoju i nowych lokalizacji w celu zwiększenia naszego udziału w rynku – powiedział Jonathan Lawson, Chief Executive Officer, Vision Express.

38 z przejętych sklepów nie zmieni swoich lokalizacji i będą funkcjonować pod nowym szyldem Vision Express. Pozostałe 27 zostaną przeniesione.

W Polsce marka Vision Express należy do firmy Vision Express SP sp. z o. o. i obecnie dysponuje siecią ponad 160 salonów. We wszystkich lokalizacjach Vision Express znajduje się gabinet okulistyczny, gdzie wykonywane są standardowe badania wzroku pod kątem doboru korekcji okularowej lub doboru soczewek kontaktowych.

Średnia powierzchnia salonów sieci to 110–130 mkw. Sieć jest rozwijana głównie poprzez otwieranie salonów franczyzowych.

Vision Express prowadzi także sklep internetowy sklep.visionexpress.pl , który oferuje m.in. soczewki kontaktowe oraz produkty niezbędne do ich pielęgnacji.

Przedstawiciele Vision Express będą uczestnikami Shopping Center Forum Winter Edition. Forum odbędzie się 6 lutego 2014 roku w Warszawie. Więcej szczegółów o Forum TUTAJ.