Immofinanz Group kontynuuje ekspansję swojej sieci parków handlowych Stop.Shop. Pod koniec grudnia firma zakupiła pięć obiektów, w tym cztery w Słowenii i jeden w Czechach, za łączną cenę ok. 26 mln euro

W pierwszej połowie 2014 roku obiekty te, aktualnie w pełni wynajęte, zostaną przebrandowane i na nowo wykończone z wykorzystaniem charakterystycznych dla Stop.Shop.-ów kolorów i elementów architektonicznych. Dzięki tej transakcji portfel sieci Stop.Shop. Immofinanz Group zwiększy się o prawie 19 tys. mkw. powierzchni pod wynajem, do łącznie 335 tys. m kw.

– Transakcja ta stanowi doskonałe uzupełnienie dla naszego portfela Stop.Shop. w Czechach i Słowenii. Dobre lokalizacje i osiągane wyniki tych obiektów, korzystna sytuacja pod względem konkurencyjności i klasyczna, silna mieszkanka najemców spowodowały, że inwestycja ta była dla nas szczególnie atrakcyjna, także w odniesieniu do ceny zakupu –  mówi Eduard Zehetner, prezes zarządu Immofinanz Group.

Zakupione obiekty w Słowenii zlokalizowane są w miejscowościach Celje, Velenje, Domzale i Postojna. Stroną sprzedającą był fundusz zarządzany przez Pramerica Real Estate Investors. Transakcja ta zwiększyła portfel słoweńskich nieruchomości handlowych Immofinanz do łącznie sześciu. Transakcja w Czechach objęła park handlowy w mieście Kladno (70 tys. mieszkańców), które położone jest około 30 km na północny zachód od Pragi. Stroną sprzedającą w tym przypadku był Strasser Real Estate Group. Od teraz w Czechach Immofinanz Group posiada już dziesięć parków handlowych Stop.Shop.

Wszystkie zakupione nieruchomości są w pełni wynajęte. Posiadają atrakcyjną mieszankę najemców, która obejmuje między innymi takie marki, jak: Deichmann, Takko, Müller czy Jysk.

Immofinanz Group rozszerza także aktualnie swój portfel parków handlowych w Polsce. W listopadzie 2013 roku otwarto drugi polski Stop.Shop., tym razem w Mławie. Ponadto w pierwszej połowie bieżącego roku planowane jest kolejne otwarcie, w miejscowości Kętrzyn. Immofinanz ma w planach otwarcie w Polsce w najbliższych latach kolejnych dziesięciu Stop.Shop.-ów.

Stop.Shop. to regionalne centra handlowe położone w niedalekiej odległości do głównych skupisk ludności – od 30 tys. do 150 tys. mieszkańców. Przestrzeń pod wynajem wynosi w ich przypadku od 2,5 tys. mkw. do 15 tys. mkw. Łącznie z zakupionymi pięcioma obiektami w Słowenii i Czechach na portfel Stop.Shop. Immofinanz Group składają się łącznie 52 parki handlowe w sześciu krajach.